Google Drive – snadné a rychlé sdílení dokumentů

V dnešním a příštím článku si budeme povídat o přístupu k souborům, které máte uloženy někde na serveru. Dnes se zaměříme na Google Drive, který můžete využívat, máte-li účet u Googlu. Na adrese drive.google.com prozkoumejte všechny možnosti. Kouzlo služby spočívá v tom, že můžete sdílet soubory s kolegy z práce, s ostatními studenty, s rodinou apod. Buď některý adresář sdílíte vy, a to s některými uživateli, anebo jej oni sdílí s vámi. To je ve zkratce vše. My si dnes řekneme, jak k souborům přistupovat přímo z Průzkumníku Windows.

google_drive

K čemu vám takový přístup vlastně bude. Především k tomu, že se soubory můžete zacházet jako s čímkoliv jiným, co máte uloženo v počítači. Dokumenty se totiž synchronizují, čímž máte zajištěnu jejich zálohu, a vy je pak můžete otevírat v programech, na které jste zvyklí – třeba Microsoft Word či Excel. Ke Google Drive se pak z počítače dostanete jednoduše – pro uložiště se vytvoří běžný adresář.

Jak tedy na to? Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Google Drive. Navštivte tuto adresu. Instalace je velmi jednoduchá, vše trvá pár minut. Po jejím dokončení najdete na ploše aplikaci Google Drive. Jakmile ji spustíte, budete vyzvání k přihlášení. Aplikace vám dále sama oznámí důležité informace. Po pár dalších kliknutích už budete s vašimi dokumenty manipulovat v Průzkumníku Windows.

Soubory ve vašem počítači jsou se serverem synchronizovány po dobu vašeho přihlášení. V oznamovací oblasti se vám zobrazila ikona aplikace Google Drive. Právě tam můžete provést odhlášení a další nastavení. Klikněte pravým tlačítkem a zvolte Nastavení. Můžete například zamezit tomu, aby se aplikace spouštěla ihned po startu počítače.

Co na tuto možnost práce se sdílenými dokumenty říkáte?

Be Sociable, Share!

One Response to “Google Drive – snadné a rychlé sdílení dokumentů”

  1. […] Minule jsme si psali o tom, jak šikovně využívat Google Drive. V počítači se nám vytvořil jediný adresář, pomocí kterého jsme přistupovali ke sdíleným dokumentům. Nyní si posvítíme na FTP účet. K němu totiž můžete mít přístup obdobným způsobem – účet se v Počítači zobrazí jako umístění v síti a vy pak se soubory pracujete běžným způsobem. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *