Nokia Mapy vám ukážou cestu – nejen pro telefony Nokia Lumia

nokia_mapyNavigace se na cesty může hodit, ba dokonce je někdy skoro nutností. Nastavíte si cíl cesty a jedete. S klasickými navigacemi jsem se setkal jen letmo, přesto je mi jasné, že jsou uzpůsobené pro navigování, a tak se z nich dají dobře vyčíst požadované údaje a podobně. Dnešní navigace v ceně dokonce zahrnují neomezené aktualizování (ovšem co když si chcete stáhnout nové mapy?).

Nedávno jsem v ruce držel jednu ze starších navigací a byl problém. Kde sehnat mapy států mimo Evropskou unii? Lze je koupit na paměťové kartě, cena šla však ke 2 000 Kč – mapy později nelze ani aktualizovat. A co když navigace přestane fungovat? Pak investice byla zbytečná. Doporučuji se proto před koupí nové navigace dobře seznámit s možnostmi a cenami nákupu nových map. Anebo použijte Nokia Mapy.

Nokia Mapy jsou zdarma a zdarma si můžete do mobilu nahrát libovolný stát světa. Osobně mám starší Nokii se systémem Symbian, přesto s mapami nemám problém. Pro stahování a aktualizaci map využívám program Nokia Suite. Jakmile telefon připojím k počítači, můžu do něj nahrát mapy libovolného státu, rovněž je lze z telefonu smazat. Vše je hotové za pár minut a zdarma.

Lákadlem jsou samozřejmě nejnovější telefony Nokia Lumia, které mají velký a úžasně čitelný displej, tedy se vyrovnají běžným navigacím. Vše je rychlé a pohodlné, nemusíte dlouho pátrat, kde a za kolik koupit nové mapy. Nokia vás cestou autem i při chůzi naviguje tak, jak jste zvyklí. U Nokia Map samozřejmě platí, že lze zvolit mužský či ženský hlas navigování, a to v různých jazycích. Vyhledávat lze známá místa, silnice, restaurace a další. Mapy se tak hodí i pro orientaci ve větších městech.

Nokia Mapy vám usnadní cestování a zdarma jsou pro každého majitele telefonu Nokia. Tento krok velmi chválím, dříve Nokia nabízela zdarma pouze měsíční licenci.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *