Windows 10 s perfektní nabídkou Start

Protože Microsoft nedávno představil připravovaný operační systém nesoucí označení Windows 10 (Devítky tedy byly přeskočeny), budeme se i jemu mimo tipů a triků věnovat. Dnes se podíváme na nejzajímavější a mnoha uživateli jistě očekávanou „novinku“ – návrat nabídky Start.

Moderní nabídka Start

Návrat ovšem není ten nejlepší výraz. Microsoft totiž nabídku Start předpracoval tak, aby nabídla vše, co moderní operační systém. Najdete v ní tedy jak přihlášeného uživatele, tak nainstalované programy, vyhledávač a také Metro aplikace. Nabídka Start tak nabízí to, co už kdysi uměla, plus mnoho navíc.

Kromě toho, že nabídku Start můžete přizpůsobovat přesouváním a správou dlaždic (které lze samozřejmě i všechny odebrat), mění se její barva dle nádechu tapety. Barevně tak k sobě vše dokonale ladí. Budete-li Metro aplikace skládat nad sebe, nabídka Start bude vysoká, pokud vedle sebe, bude nízká a široká. Velikosti dlaždic samozřejmě můžete měnit tak, jak nyní v Metru.

Vyhledávač

V rámci nabídky Start je samozřejmě možné vyhledávat. Vyhledávání funguje úplně stejně jako ve Windows 8.1 – hledá se mezi nainstalovanými aplikacemi, v souborech, ve Store a přicházejí i výsledky z Bingu, který ale zatím našeptává anglicky.

Je také třeba zmínit, že pro ty, co si zvykli na Úvodní obrazovku ve Windows 8.1, je tu možnost novou nabídku Start zakázat a pracovat s Metrem jako doposud. Mohou se najít uživatelé, kteří to ocení.

Zkoušejte i vy

Nabídku Start a další novinky Windows 10 si můžete vyzkoušet i vy. My zatím připravíme další článek, který se bude věnovat virtuálním plochám. Mezi těmi lze v novém systému přepínat pomocí tlačítka na hlavním panelu, které můžete vidět na třetím místě zleva.

Zdroj: Živě.cz

3 komentáře to “Windows 10 s perfektní nabídkou Start”

  1. […] už zmínili tři velké novinky, které se ve Windows 10 objeví – těšit se můžeme na zcela novou nabídku Start, potěší nás také virtuální plochy a v neposlední řadě Správce notifikací, který […]

  2. […] Windows 10 se vrací nabídka Start. Bude možné z ní spouštět aplikace, jak jsme byli zvyklí, navíc ale přibyde možnost […]

  3. […] novinek, kterých se dočkáme ve Windows 10. Protože nepůjde o tak významné změny jako návrat nabídky Start nebo Centrum akcí, vyjmenujeme si hned několik novinek v jediném článku. Windows 10 totiž […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *