Jak na Plánovač úloh ve Windows 7

winseven

Jednu dobu (a není tomu zase tak dávno) bylo velice oblíbené automatické vypínání počítače. To se mohlo hodit například v případě, že (stejně jako já) rádi usínáte s hudbou či filmem. Existovala také celá řada aplikací, které automatické vypnutí uměly zařídit, ovšem proč? Nejen to, ale i řadu dalších plánovaných úloh přece naprosto spolehlivě zvládne Plánovač úloh dostupný v systému Windows.

Plánovač úloh prošel velkou změnou především ve Windows Vista, kdy se změnila jeho podoba a přibyla řada nových funkcí. Windows 7 jej nyní nabízí prakticky v nezměněné podoba. Plánovač úloh tedy slouží na automatické, naplánované spouštění a vykonávaní jednotlivých akcí, a to i akcí podmíněných. Úlohy je možné spouštět také na základě řady události, například po startu či před vypnutím systému Windows a podobně. Plánovač úloh můžete spustit jednoduše tak, že jej vyhledáte pomocí hledání v nabídce Start.

Orientace v Plánovači úloh je opět velice snadná a víceméně intuitivní. Na první pohled si jistě všimnete, že několik úloh již v plánovači je vytvořeno. Jedná se buď o akce systému Windows a jeho součástí, anebo aplikací, které jste sami nainstalovali. Pokud kupříkladu máte nainstalován Google Update, do Plánovače úloh se automaticky přidá úloha, která Google Update pravidelně spouští a ten tak hledá nové aktualizace. Stejně to funguje třeba s aplikacemi Windows Live a dalšími. V plánovači je možné sledovat, které úlohy, kdy a za jakých podmínek budou spuštěny, a pokud máte povolenou historii úloh, lze naplánované úlohy procházet také zpětně.

Chcete-li vytvořit vaši vlastní naplánovanou úlohu, stačí v pravé části plánovače kliknout na Vytvořit úlohu. Jestliže se vaši úlohu z nějakého důvodu nepodaří spustit ve stanovenou dobu, je možné ji později opakovat. Plánovač úloh ovšem umí ještě více. Lze například definovat a automatiky spustit celou řadu akcí zároveň. Nic nebrání ani spouštění vašich vlastních skriptů či odesílání e-mailů.

Používali jste Plánovač úloh ještě ve Windows XP? Co říkáte změně, kterou s nástupem Windows Vista prošel?2 komentáře

  1. Dobrý den. Můj Plánovač úloh jaksi nefunguje jak by měl. Když ho zapnu, ukáže mi ,,úloha 0 již neexistuje, jestli chcete vidět aktualni ulohy, stisknete možnost Aktualizovat” Po stistkutí možnosti Aktualizovat, problém se jenom opakuje… Je vůbec Plánovač úloh důležitý? Můžu se bez něj obejít? Protože mi zabýrá příliš MNOHO CPU a můj procesor se přehřívá.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*