Jak ušetřit místo na disku svého počítače

hdd

hdd

Ačkoliv se disková kapacita v počítačích zvedá, roste tím i velikost samotných softwarů a počítačových her. Pokud chcete ušetřit nějaké to místo ve svém počítači, jež využívá operační systém Windows, pak udělejte níže uvedené kroky. Ty vám pomohou získat alespoň pár GB dat k dobru, které poté můžete použít na jiné aplikace.

Koš mějte vždy prázdný

Začneme u klasiky. Mnoho uživatelů Windows má za to, že v momentě, kdy jsou soubory v koši, automaticky naroste paměť počítače. Tak tomu ovšem není, protože soubory se stále nachází v počítači. Paměť tedy nebyla uvolněna. Pro získání paměti je nutné soubory z koše odstranit. Jinými slovy je potřeba koš vysypat. Teprve poté je paměť načtená. Učiňte tak tento krok a rázem uvidíte, jak se vaše paměť v počítači využívající operační systém Windows zvedne.

Staré instalační soubory? Odstranit!

Stahujete software nebo počítačové hry? Nainstalujete je, ale následně zapomenete na to, odstranit instalační soubor? V danou chvíli tak přicházíte o dvojí paměť. Instalační soubory dnes běžně obsahují velikost i několika GB. Jakmile soubor nainstalujete, tu stejnou, ne-li větší paměť vám spolyká nově nainstalovaná aplikace nebo hra. Co je tedy potřeba udělat? Jakmile máte soubor nainstalován, odstraňte instalační soubor, a to i z koše.

HD videa a fotografie

Fotografie jsou čím dál kvalitnější. Hodně lidí má ve zvyku si je vkládat do svého počítače a následně jednotlivé fotografie upravovat. Dochází tak k vytvoření kopií, které obsahují větší paměť než původní verze. V danou chvíli tak můžete mít ve svém počítači dvě stejné fotografie, jedna bude o velikosti například 20 MB, zatímco druhá, již upravená fotografie bude o velikosti 27 MB. Je potřeba myslet na to, že tak přicházíte o celkovou velikost 47 MB. Teď si to vynásobte počtem fotografií. To platí převážně pro slečny a ženy, jež nemají problém mít v počítači i více než 1000 fotografií.

Podobně jsou na tom i HD videa natáčená na různé sociální sítě nebo filmy. Opět je to pravidlo spíše pro ženy, které stahují každým dnem nové a nové filmy. Už zapomínají ovšem na to, vymazat ty, jež viděli.

Chytré softwary

Windows má dnes možnost instalace chytrých softwarů, které vám pomohou vymazat již nepoužívané soubory. Vypočítává to dle různých algoritmů. V konečném důsledku lze ale docílit i několika GB k dobru. Určitě nad touto možností zkuste popřemýšlet.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*