Přetáhněte si aplikace z předešlého počítače pomocí Microsoft Store na nový Windows 11

office

office

Máte strach z přechodu, co se týče starého operačního systému Windows 10 na nový operační systém Windows 11? Strach může mít několik důvodů. Tím nejběžnějším bývá opětovné instalování veškerých aplikací. Tomu je alespoň z určité částí konec, pokud využíváte převážně aplikace z kategorie Microsoft Store. Představíme vám funkci, která již funguje dlouhou dobu, ale hodně uživatelů o ní neví. Přetáhnutí aplikací nebylo nikdy jednodušší.

Microsoft Store a přetáhnutí aplikací z předešlého počítačem

Pokud si pořizujete nový počítač nebo jej upgradujete, a to včetně reinstalace, pak je potřeba vše znovu pečlivě nastavit a nainstalovat veškeré pracovní aplikace. Tento proces tak může zabrat člověku i více než jeden den. Jestliže toužíte po zjednodušením, pak pro vás máme řešení v podobě přetáhnutí všech aplikací, které jsou zařazeny do kategorie Microsoft Store. Jak to celé funguje? To vám povíme v následujících odstavcích.

Jako první je potřeba podotknout, že jde o pomoc pouze v případě, jedná-li se o aplikace z Microsoft Store. Pokud aplikace pochází od jiných zdrojů, pak tyto aplikace do nového počítače z toho předešlého zkrátka nedostanete. Jestliže ale velkou část nebo dokonce všechny aplikace používáte z Microsoft Store, máte vyhráno. Relativně nová, ovšem již používaná funkce vám tuto možnost nabízí. Přetáhněte si tak všechny aplikace z předešlého počítače během velice krátké chvíle a pokračujte ve své práci tam, kde jste ráno skončili.

Ulehčete si přechod na nový operační systém Windows 11

Potřebujete přetáhnout do svého operačního systému Windows 11 aplikace z předešlého počítače? Jak bylo sděleno v předchozích odstavcích, pomocí relativně nové funkce Microsoft Store máte nyní možnost tento proces provést doslova na pár kliknutí. Společnost Microsoft toužila po zjednodušení, aby zákazníci si usnadnili rychlý a bezproblémový přechod na nový počítač. Přechod na nový počítač vyžaduje velkou dávku trpělivostí a nervů.

Tuto funkci ovšem uživatelé bezesporu ocení. Je potřeba připomenout, že se přetáhnutí aplikací opravdu týkají jen na Microsoft Store. Aplikací v této kategorií ještě není dostatečné množství. Postupem času by se ale funkce mohla zdokonalovat a rozšiřovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*