Zálohování ve Windows 7

winseven

O svá data bychom měli pečovat a vždy pamatovat na to, že mnohdy stačí málo a můžeme o ně přijít. Nejedná se ale pouze o osobní data, ale také maily, záložky, nastavení systému a další. V této oblasti existuje celá řada softwaru, řešení však nabízí také samotný Windows 7. Podívejme se tedy, jak v nejnovějším operačním systému od Microsoft provádět zálohu dat.

K možnostem zálohy se nejjednodušeji dostaneme, klikneme-li v oznamovací oblasti na Centrum akcí a spustíme je. V levém dolním rohu pak najdeme odkaz na Zálohování a obnovení. Nyní si řekněme, že Windows 7 umožňují jakési tři typy zálohy. V prvé řadě může jít o bitovou kopii systému, která provede kompletní zálohu disku, dále o disk pro opravu systému a nakonec o zálohu pomocí nástroje Windows Zálohování.

1) Bitová kopie systému

V okně Zálohování a obnovení klikněte v levém horním rohu na Vytvořit bitovou kopii systému. Tento nástroj je jedinečný v tom, že nezálohuje pouze vybrané soubory a složky, ale jednoduše provádí kompletní kopii diskového oddílu. V případě havárie disku je z něj tak možné obnovit celý systém včetně nainstalovaných aplikací a osobních dat. Stačí si pouze zvolit, kam chcete kopii uložit, a záloha může začít.

2) disk pro opravu systému

Jestliže kliknete na Vytvořit disk pro obnovení systému, můžete vypálit disk, který vám při závažné chybě systému nebo jeho úplné nefunkčnosti pomůže Windows dostat zpět dohromady. Jednoduše zvolte vypalovací jednotku a klikněte na Vytvořit disk.

3) Windows Zálohování

Jestliže chcete zálohovat jen některá data, přejděte na Nastavit zálohování. Zálohu můžete uložit na pevný disk, flash disk, externí disk či DVD, přičemž výběr zálohy můžete buď nechat na systému Windows, nebo adresáře zvolit sami. Snadno tak lze zálohovat vaše fotografie, hudbu, osobní soubory či systémové složky. Jestliže zálohu provedete jednou, vytvoří se plán pro automatickou zálohu dat, který můžete později měnit pomocí tlačítka Změnit nastavení.

Zálohu dat se doporučuje nepodceňovat a provádět ji pravidelně. Máte-li k dispozici externí disk, není problém vytvořit kopii disku či systém Windows nechat pravidelně zálohovat vaše osobní data.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*