V čem se liší Windows 10 a Windows 11

winseven

Stávající operační systém Windows 10 se dočká nástupce z nové řady, kterým není nikdo jiný než očekávaný Windows 11. Jaké změny s sebou produkt od Microsoftu přinese a co naopak zůstane zachováno? Jedno je jisté, tento nástupce bude rychlejší, výkonnější, v mnoha ohledech přijatelnější pro vášnivé hráče i vkusněji zorganizovaný.

SNAZŠÍ POUŽÍVANÍ VÍCE OKEN A MONITORŮ
Zatímco ve Windows 10 bylo současné používání vícera monitorů ne zrovna vychytané, jedenáctka se postarala o to, aby bylo její používání co nejrychlejší a nejsnazší. Budete si zároveň moci upravit rozložení jakéhokoliv monitoru, zda chcete mít například záložku zobrazenou akorát přes půlku či čtvrtku monitoru. V jeden moment tak můžete sledovat televizní přenos, pročítat e-maily a v poslední záložce kontrolovat nově příchozí facebookového zprávy. Doby, kdy bylo přijatelné mít otevřené pouze jedno, maximálně dvě okna, jsou dávno pryč.

PROBLÉMY S KOMPATIBILITOU
Předchozí Windows bylo bezproblémové spustit na téměř jakémkoliv chytrém zařízení, s tím však s Windowsem 11 příliš nepočítejte. Hardwarové požadavky jsou mnohem náročnější, a tak se může stát, že na svém stávajícím počítači nový Windows zkrátka nerozchodíte. Mezi nutnosti patří například minimálně 64 GB dostupného úložiště, 4 GB RAM paměti nebo procesor rychlejší než 1 Ghz.
Microsoft se ohledně svých požadavků pro nový Windows 11 setkal se značnou palbou kritiků, a tak přislíbil, že se ještě pokusí o pozitivní změnu. Otázkou je, zda to stihne, anebo se prodlouží očekávaná doba představení, která je zatím stanovená na říjen roku 2021.

BUDE PŘECHOD NA NOVÝ WINDOWS BEZPLATNÝ?
Podle dostupných informací to zatím vypadá, že přechod pro uživatele Windowsu 10, ale i starších verzí, na novou řadu bude zcela bezplatný. Nutné je tak pouze splňování technických požadavků, vše ostatní by mělo být bez problémů.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*