NetMeter – měření přenosu dat

winseven

Dlouho jsem na internetu hledal aplikaci, která by byla jednoduchá a plnila skvěle jedinou funkci – měření a ukládání přenosu dat. Zajímalo mě, kolik na svém notebooku stáhnu dat z internetu a kolik jich odešlu. Přál jsem si měření v jednotlivých dnech, týdnech a měsících, které by bylo opravdu spolehlivé a mělo pro mě vypovídající hodnotu. A našel jsem. S aplikací NetMeter jsem již několik týdnů spokojený a rád bych ji nabídl i vám.

NetMeter je jedna z více aplikací, které umožňují měření přenosu dat a jsou k dispozici zdarma. Některé aplikace umí i další funkce, které pro samotné měření nejsou zapotřebí a aplikaci mnohdy dělají placenou. NetMeter mě navíc vedle dalších aplikací, které jsou dostupné zdarma, přesvědčil svoji spolehlivostí, přehledností a jednoduchostí. Žádné zbytečné funkce, ale stoprocentní základní funkčnost.

NetMeter lze stáhnout zdarma, a to z několika různých zdrojů. Na stránkách Softpedia je k dispozici verze 1.1.4 Beta 4, avšak lze najít i novější sestavení 1.1.41 Beta. I to je však téměř dva roky staré, lze tedy říct, že aplikace funguje a v poslední době se dále nevyvíjí.

NetMeter nevyžaduje instalaci a stačí jej pouze spustit. Aplikace je dostupná v systémové liště, odkud lze zobrazit dostupné měření, graf provozu i nastavení. Nastavení uživatele i měření si aplikace ukládá do osobní složky uživatele a dále AppData/Roaming/NetMeter. V nastavení je možné nastavit řadu pokročilých věcí, důležité je však spuštění aplikace při startu Windows a první den v týdnu a měsíci.

Kliknutím na NetMeter v systémové liště pravým tlačítkem a zvolením položky Totals se zobrazí statistiky měření provozu. Aplikace vždy zobrazuje hodnoty download a upload samostatně, nechybí však ani jejich součet. Ve statistikách se zobrazuje množství dat přenesených za den, týden, měsíc a celkově, v záložkách pak lze najít podrobnější informace o každém dni, týdnu a měsíci.

NetMeter je pro měření provozu skvělý. Změřte si i vy váš download a upload a můžete tyto hodnoty například porovnat s hodnotami vašich přátel. Kdo dá víc? 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*