Jak nastavit maily ve Windows 10 Mobile

winseven

O nastavení e-mailů ve Windows 10 Mobile jsme si už něco málo psali. Dnes se chci zaměřit spíše na aplikaci Outlook Pošta, která pro uživatele znamená odlišnou práci s maily, než tomu bylo v předchozí verzi systému.

Správa e-mailových účtů

Nastavení e-mailových účtů můžete provést v Nastavení telefonu. Přímý odkaz na správu účtů vede samozřejmě i z aplikace Outlook Pošta, a to právě z položky Správa účtů. Přidáváte-li například Gmail, vše bude velmi pohodlné, pouze zadáte vaši adresu a heslo. U jiných e-mailových účtů budete muset nastavit také server, port a jiné podrobnosti. U každého účtu si samostatně nastavíte, jak často se mají maily aktualizovat a z jaké poslední doby se maily budou stahovat.

Outlook Pošta – vše na jednom místě

Aplikace Outlook Pošta vás možná trochu zmate tím, že budete mít všechny e-mailové účty v ní. Nebojte. Můžete s nimi pracovat odděleně, jak jste zvyklí z mobilních Windows 8. Každý e-mailový účet si tedy připnete na hlavní obrazovku, na každé dlaždici uvidíte počet nepřečtených mailů pro každý účet zvlášť, klepnutím na každou dlaždici se dostanete do příchozího adresáře každého účtu. Vždy ale budete v aplikaci Outlook Pošta. Mezi jednotlivými účty tak můžete přepínat i v ní.

Přechod do jiné složky

Standardně se budete pohybovat v adresáři Doručená pošta. Někdy ale budete chtít přejít do jiné složky. Například již zmíněný Gmail jich nabízí mnoho. To Outlook Pošta zvládne také. V aplikaci máte přehled složek, takže si můžete prohlédnout i odeslanou poštu a další.

Jen nepřečtené a další možnosti

S novou aplikací samozřejmě přicházejí také nové možnosti. Outlook Pošta umožňuje snadno zobrazit jen nepřečtené zprávy, takže vaše maily budete mít vždy pod palcem. Osobně jsem si, protože maily v mobilu využívám často, na tuto aplikaci rychle zvykl a nenapadá mě nic, co by mi na ní vadilo.

 

2 komentáře

  1. Dobrý den,
    zajímalo by mě, jak přidat druhou dlaždici pro druhý účet na obrazovku.
    Děkuji, Ondr@

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*