Jak na uložení pozic ikon na ploše

winseven

Nikoho jistě nepřekvapí, že ve Windows 7 je možné si ikony na pracovní ploše rozmístit dle libosti. Systém pak nabízí základní možnosti jako zarovnání ikon k mřížce, nastavení jejich velikosti či skrytí jejich zobrazení. Problém je ovšem rozmístění ikon na ploše jako takové, se kterým nám dnes pomůže jednoduchý nástroj DesktopOK.

Myslím, že každý se setkal se situací, kdy si rozmístil ikony na pracovní ploše podle svých představ, ovšem zanedlouho se ikony rozházely. To může být způsobeno především změnou rozlišení monitoru, ale i dalšími, například ukotvením aplikace ke kraji obrazovky jako panel. V takových případech můžete buď ikony znovu a znovu přesouvat, anebo si pomoct právě nástrojem DesktopOK.

DesktopOK je možné stáhnout přímo z jeho oficiálních stránek a po odsouhlasení licenčních podmínek při prvním spuštění jej používat zdarma. Tento nástroj není třeba instalovat, i přesto však nabízí řadu možností. Jeho hlavním účelem je udržet pozici ikon na pracovní ploše. To provádí tak, že umožní uživateli pozici ikon uložit a kdykoliv ji obnovit. Ukládání navíc samozřejmě provádí pro každé rozlišení monitoru samostatně, při změně rozlišení je tedy možné během pár kliknutí obnovit pozici ikon, kterou jste si předem nastavili.

DesktopOK jde ale ještě mnohem dál. První z mnoha vymožeností je automatické ukládání pozic ikon na pracovní ploše ve zvolených intervalech. Nástroj však nabízí také ukládání pozic při vypnutí či spuštění systému. Pakliže tedy nechybí propracované ukládání, nechybí ani lepší obnovování. Obnovení pozic ikon lze opět provést při spuštění systému, prakticky se tak po řádném nastavení nemusíte o nic starat. Nástroj lze samozřejmě pouštět při startu Windows a minimalizovat jej do lišty.

DesktopOK je jednoduchý nástroj na udržení pozic ikon pracovní plochy. Hodí se především těm, kteří často mění rozlišení monitoru, ale i každému, jehož ikony na ploše jsou takříkajíc neposedné.

6 komentářů

  1. Uložila jsem si tento program, otevřela ho, pozici ikon uložila a stejně když určitý soubor otevřu a pak zavřu je zas na jiném místě. Co s tím?

  2. Dobrý den,
    lze prosím nastavit ve Windows 7 trvale např. při výběru wordu či pdf z plochy jako přílohy mailu na DS namísto malých ikon jejich seznam a lze trvale nastavit roztažené okno plochy? Vždy se mi to vrací na malé ikony a malé okno. Díky moc.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*