Windows 8 přinese nový Průzkumník

Zatímco se na tomto webu plně věnujeme nejnovějšímu operačnímu systému od Microsoft, tedy Windows 7, pomalu, ale jistě se na nás chystá jeho nástupce, který je prozatím označován jako Windows 8. Zatím se přesně neví, kdy tento systém bude uveden na trh, ani kdy vyjde veřejná betaverze, spekuluje se však o konci letošního roku a finálním vydání koncem roku 2012. Několik informací o Windows 8 už však víme, na tomto webu jsme o nich také nezapomněli informovat. Dnes se zaměříme na další novinky, kterou jsou potvrzeny, konkrétně především na nový Průzkumník a vylepšené kopírování souborů.

Microsoft zveřejnil na svém oficiálním blogu vývojářů systému Windows 8 článek, který představuje přepracovaný Průzkumník Windows, a to v podobě celé řady náhledů. Jak už bylo dříve avizováno a dalo se tedy předpokládat, nový Windows 8 přinese Průzkumník s lištou, kterou známe z kancelářského balíčku Microsoft Office. Tato liště nabízí několik záložek, mezi kterými lze přepínat, tudíž na ní najdeme celou řadu ovládacích prvků. Ačkoliv je tato lišta kritizována za to, že je příliš vysoká, Microsoft tvrdí, že odstraněním spodní lišty z okna Průzkumníku, kterou má současný Windows 7, se v okně zobrazí více souborů, než je tomu nyní.

Ribbon tedy přinese zcela nový Průzkumník, přičemž na hlavním panelu najdeme možnosti pro základní práci se soubory, další záložka si poradí se sdílením souborů. Soubor tedy bude možné zabalit, zaslat e-mailem a další. Některé náhledy napovídají, že do Průzkumníku bude integrované propojení s uložištěm SkyDrive, to však prozatím není jisté. V dalších záložkách pak najdeme další užitečné funkce, jistě vás potěší například rychlé zapnutí a vypnutí zobrazení skrytých systémových souborů.

Dalšími novinkami ve Windows 8 je rychlejší kopírování souborů, které navíc při více souběžných kopírování slučuje operace do jednoho okna. Zapomenout ovšem nesmíme ani na nové tabletové prostředí Metro, které bylo představeno už dříve. Podle nejnovějších informací na blogu Microsoft je jasné, že nový Windows 8 bude umět pohodlně přepínat mezi klasickým prostředím Windows a prostředím Metro. Prozatím se však musíme nechat překvapit, jak to celé bude probíhat, a počkat si na veřejnou betaverzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *