Lumia 625 a Windows 10 Mobile – zjištěné problémy

winseven

Minulý článek byl na téma instalace Windows 10 Mobile. Zmínil jsem, že jsem systém instaloval v polovině prosince 2015 na Lumii 625, tedy dlouho před jeho oficiálním vydání pro tento model. Proto bych vás rád seznámil s několika problémy, na které jsem během používání narazil.

Drobnosti systému – maily, Wi-Fi apod.

Problémy, o kterých si myslím, že jsou obecného charakteru (týkají se obecně Windows 10 Mobile a mohly se vyskytovat u všech modelů), už byly víceméně odstraněny. Občas se mi stalo, že byla signalizována vypnutá Wi-Fi, přestože byla zapnutá. Jednou mi nefungovalo gesto z horní částí obrazovky dolů a systém jsem musel natvrdo vypnout. Tyto problémy už Microsoft zřejmě odstranil, dlouho jsem na ně nenarazil.

Dlouho mě ale trápily maily. Když přišel mail a já si ho přečetl, počet nepřečtených mailů na dlaždici se neaktualizoval. Neustále tak přibýval. Po aktualizaci aplikace Outlook Pošta se zdálo, že byl tento problém vyřešen, nyní mi však u jednoho účtu počet nepřečtených mailů nenaskakuje vůbec. Věřím, že jde o drobnost v aplikaci a brzy se dočkáme opravy.

Zamrzávání systému, padání aplikací

Vážněji ovšem hodnotím zamrzávání systému a padání aplikací. To je možná ojedinělý problém mého modelu související s 512MB RAM. Dříve systém zamrzával často – po vyskočení ze Zpráv, z Facebooku apod. Tedy nezamrzl úplně – zvuky např. při příchodu SMS hrály, ale displej byl zamrzlý a nereagoval na nic. Dnes systém zamrzává méně, ale stále zamrzává.

Občas se také stane, že spadne nějaká aplikace. Opět, dřív to dělalo více, nyní méně, spíš výjimečně. Ale stává se, že padá Messenger, a to tak dlouho, dokud systém nerestartuji.

Tolik tedy problémy Windows 10 Mobile na Lumii 625. Lze předpokládat, že s každou další aktualizací bude tento mobilní systém stabilnější. A příště už vám povím, kde v novém Nastavení nastavíte několik zásadních věcí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*