Jak na rychlou správu Windows 10

winseven

Windows 10 umí několik drobností, které ve výsledku zlepšují dojem ze systému o 100%. V tomto článku vám tak dáme jednoduchý tip, díky kterému zvládnete správu systému snadno a rychle.

Možná znáte situaci, kdy chcete rychle spustit příkazový řádek, Ovládací panely, potřebujete změnit možnosti napájení a podobně. Často tak začnete přemýšlet, kde takovou věc najít, případně se pustíte do vyhledávání. Ve Windows 10 přitom máte vše na jednom místě.

Ještě zajímavější je spuštění Příkazového řádku jako správce. Pokud totiž na Příkazový řádek mezi všemi aplikacemi v nabídce Start kliknete pravým tlačítkem, tato možnost tam chybí. Jak to tedy udělat?

Jednoduše. Ve Windows 10 můžete kliknout pravým tlačítkem myši na nabídku Start, čímž se vám zobrazí nabídka možností. Mezi nimi naleznete jak Příkazový řádek v režimu správce, tak Síťová připojení, Správu disků a další užitečné položky. Osobně to využívám velmi často, protože jde opravdu o nejrychlejší způsob, jak se dostat k Ovládacím panelům a Příkazovému řádku.

Věděli jste, že Windows 10 něco takového umí? Jak se vám dnešní tip líbí?

2 komentáře

  1. Windows 10 je paskvil. Je to něco jako pořád a pořád dokola se snažit zdokonalit např. kladivo. ale proč? vždyť kladivo, nebo já nevím, lžíce, vidlička jsou už vymyšlené a fungují věčnost.

  2. Systémy, se zdokonalují především proto, že technologie se zdokonaluje. Úplně si nedovedu představit že bych na Windows 98 spustil Office 365 a pracoval. Metody komprese, procesory, paměti vše jde dopředu a systémy na to musí reagovat. Jen díky tomu máme dnes počítače daleko daleko rychlejší a spolehlivější.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*