Novinky ve Windows 10 2/2

winseven

minulém článku jsme si řekli o několika novinkách týkajících se systému Windows 10 a dnes v tomto výčtu budeme pokračovat. Tentokrát se ovšem zaměříme na vylepšené aplikace.

Co tedy rozhodně musíte vědět o Windows 10? Následující:

  • Předně si musíme říct, že aplikacím pro prostředí Metro už se neříká Metro aplikace ani moderní aplikace. Těmto aplikacím se říká prostě jenom Windows apps, tedy Windows aplikace.
  • Ve Windows 10 se dočkáme nové ikony Koše. Tato ikona byla velmi diskutována a reakce na ni se velice různí. Na úplně finální podobu ikony nového Koše si tedy budeme muset počkat a teprve poté můžeme zhodnotit, jak se Microsoftu povedla.
  • Do Windows se vrací karetní hra Solitaire. 🙂
  • Ve Windows 10 se dočkáme řady propracovanějších Windows aplikací. První z nich je Kalendář, na který se tedy můžete těšit. Samozřejmostí je i to, že osobní asistentka Cortana bude schopna s kalendářem pracovat.
  • Další aplikací, která se dočká vylepšení, je poštovní klient od Microsoftu. Půjde o modernizaci stávající verze aplikace, kterou najdete ve Windows 8.
  • A ihned přidáváme i další aplikaci – Počasí. Ano, Microsoft buduje rodinu Windows aplikací, které budou součástí Windows 10.
  • A na závěr to nejdůležitější – Windows 10 přijde i s novým Windows Store. Betaverzi přitom naleznete už nyní ve Windows 10 Insider Preview, a tak nezbývá, než si opět počkat na verzi, která se objeví ve finálním Windows 10.

Tolik tedy k novinkám týkajících se aplikací ve Windows 10. Nezapomeňte ovšem číst i naše další články – povíme si ještě mnohem více. Už příště třeba o novém internetovém prohlížeči Microsoft Edge. Uniknout vám ovšem nesmí ani to, že na Windows poběží i aplikace pro Android a iOS. Zůstaňte s námi.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*