Dočkáme se v roce 2024 nového operačního systému Windows 12

Microsoft jako první sdělil světu, že by chtěl vyvíjet operační systémy každým rokem. Následně také uvedl, že nemusí jít o nově vznikající operační systémy, ale pouze o jakési upgrady, které by stávajícím operačním systémům přinesly různé změny. Jak je tomu ale dnes? Podle slov mluvčího společnosti Microsoft je tomu dnes úplně jinak. Zaměřují se na vývoj tříleté frekvence. Každé tři roky tak chtějí vyvíjet nové operační systémy a rychlejší spouštění nových aktualizací.

Dočkáme se Windows 12?

Společnost Microsoft se na trh s novým operačním systémem naposledy ukázala v roce 2021. V tomto roce šlo o vývoj operačního systému Windows 11. Pokud bychom se zaměřili na tříletou frekvenci, pak by následující Windows měl na trh přijít již v roce 2024. Windows 10 na trhu zůstalo přibližně 6 let, a to od roku 2015 až do výše uvedeného roku 2021. Společnost Microsoft ale uvedla, že se technologie a celkový vývoj posouvá neskutečnou rychlostí dopředu.

Podle toho také společnost musí reagovat. Jinými slovy si takto velká společnost nemůže dovolit čekat na vývoj nového operačního systému dalších 6 let. Technologie by se totiž výrazně posunula směrem dopředu. Podle interních informací by tak na trh měla dorazit další velká verze operačního systému už v roce 2024. O jaký název operačního systému by se ale jednalo? S největší pravděpodobností by firma Microsoft zůstala u pojmenování pomocí číslovek. Po 11 následuje číslice 12, a tak se dá předpokládat, že by se v roce 2024 mohla na trhu objevit Windows 12.

Rychlejší aktualizace a nové funkcemi

Jak jsme již uvedli v předchozím odstavci, vývoj a technologie jsou každým dnem rychlejší. Během tříleté frekvence má tak společnost zájem také o zrychlení aktualizací. Chce stávajícím uživatelům přinášet nové aktualizační balíčky, které by zrychlili celkový chod počítače i operačního systému. Kromě toho by nové aktualizační balíčky přivedly nové funkce, které by ocenil jistě každý uživatel.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*