IETester – testování webů ve verzích IE

winseven

ietesterTestování webových stránek pro používané prohlížeče není legrace. Vývoj se pak komplikuje také tím, že pro každou verzi je třeba web vyzkoušet samostatně. To platí dvojnásob pro Internet Explorer. Verze obvykle přináší velké změny v podpoře standardů, a tak co jede v IE10, zdaleka nemusí fungovat v IE9. A to ať už co se týče JavaScriptu, tak i CSS. Proto existuje IETester, se kterým lze testovat stránky v různých verzích Internet Exploreru.

Je poněkud otravné, když váš web musíte testovat na různých počítačích s různými operačními systémy Windows a různými verzemi Internet Exploreru. Je to sice nejspolehlivější, ale ne nejpříjemnější řešení. Samozřejmě je možné mít v počítači Windows 8 s Internet Explorerem 10 a virtuálně si nainstalovat Windows 7 s Internet Explorerem 9. Co když ale budete chtít testovat v dalších verzích? Internet Explorer 10 má slušnou podporu webových standardů, předchozí verze je na tom pochopitelně hůř, a tak není divu, když v ní něco nefunguje. Řešením může být IETester.

IETester je aplikace jako každá jiná. Stáhnout ji můžete například ze serveru Stahuj.cz. Poté ji běžným způsobem nainstalujete a spustíte. Aplikace vám umožňuje zvolit si verzi Internet Exploreru a pak v ní procházet web. Samozřejmě, že IETester není vždy dokonalý, ale na to, jak je jednoduchý, funguje poměrně spolehlivě. V horní části si vyberete verzi a testujete. K dispozici je i Internet Explorer 6, optimalizovat vaše weby má však dnes smysl už pouze pro IE9, maximálně IE8.

Zkuste si i vy IETester. Věřím, že vhod přijde nejen vývojářům, ale zkrátka všem, kdo dělají cokoliv kolem webů. Nezapomeňte se s námi v komentáři podělit, jaké s aplikací máte zkušenosti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*