Jak ve Windows 10 rychle nastavit jas nebo vypnout WiFi

Windows 10 přišel s novým Centrem akcí. O tom jsme vás již informovali. Dnes se však blíže podíváme na to, co přesně nabízí. Dáme vám tak tip, jak snadno změnit nastavení jasu, jak se rychle dostat k Bluetooth a další. Centrum akcí totiž nejenže sdružuje hlášení jednotlivých Windows aplikací a systému, ale ve své spodní části umožňuje třeba i vypnout či zapnout WiFi.

Ikonu Centra akcí naleznete na Hlavním panelu, odkud můžete Centrum akcí otevřít. Právě zde vás Windows 10 bude upozorňovat například na nová oznámení z Facebooku, pokud tuto Windows aplikaci využíváte. Windows 10 tak přichází s tím, co z mobilní verze známe už dlouho. Opět tak pokračuje snaha o sjednocení, a tak ve Windows 10 Mobile naleznete Centrum akcí obdobné.

Nyní se zaměříme na spodní část Centra akcí. V ní můžete rozbalit či znovu sbalit skupinu tlačítek, která osobně často využívám, a tak přináším dnešní tip. Mezi tlačítky naleznete především tyto možnosti:

  • Pomocí Bluetooth snadno nastavíte Bluetooth, které často nepotřebujete, a zbytečně vybíjí baterii. Ze zkušeností vím, že v systému je často obtížné je dohledat, ve Windows 10 tak stačí přejít do Centra akcí.
  • Rychle lze vypnout či zapnout také WiFi, což se opět hodí pro zvýšení výdrže baterie v místech, kde žádná WiFi není k dispozici.
  • Centrum akcí často používám také pro rychlou změnu jasu. Kliknutím na tlačítko Jas změníte jas po 25%, takže si můžete rychle vybrat, která intenzita vám vyhovuje.
  • Z Centra akcí dále můžete přejít také do Nastavení, můžete otevřít poznámky, dostat se k nastavení VPN a podobně.

Myslím si, že Centrum akcí ve Windows 10 se Microsoftu povedlo, a tak jde o první zárodek upozorňování na všemožné akce, které známe z mobilních zařízení. Současně Microsoft přinesl možnost rychlého nastavování toho, co často hledáme. Co na Centrum akcí říkáte vy?

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *