Jak ve Windows 10 rychle nastavit jas nebo vypnout WiFi

winseven

Windows 10 přišel s novým Centrem akcí. O tom jsme vás již informovali. Dnes se však blíže podíváme na to, co přesně nabízí. Dáme vám tak tip, jak snadno změnit nastavení jasu, jak se rychle dostat k Bluetooth a další. Centrum akcí totiž nejenže sdružuje hlášení jednotlivých Windows aplikací a systému, ale ve své spodní části umožňuje třeba i vypnout či zapnout WiFi.

Ikonu Centra akcí naleznete na Hlavním panelu, odkud můžete Centrum akcí otevřít. Právě zde vás Windows 10 bude upozorňovat například na nová oznámení z Facebooku, pokud tuto Windows aplikaci využíváte. Windows 10 tak přichází s tím, co z mobilní verze známe už dlouho. Opět tak pokračuje snaha o sjednocení, a tak ve Windows 10 Mobile naleznete Centrum akcí obdobné.

Nyní se zaměříme na spodní část Centra akcí. V ní můžete rozbalit či znovu sbalit skupinu tlačítek, která osobně často využívám, a tak přináším dnešní tip. Mezi tlačítky naleznete především tyto možnosti:

  • Pomocí Bluetooth snadno nastavíte Bluetooth, které často nepotřebujete, a zbytečně vybíjí baterii. Ze zkušeností vím, že v systému je často obtížné je dohledat, ve Windows 10 tak stačí přejít do Centra akcí.
  • Rychle lze vypnout či zapnout také WiFi, což se opět hodí pro zvýšení výdrže baterie v místech, kde žádná WiFi není k dispozici.
  • Centrum akcí často používám také pro rychlou změnu jasu. Kliknutím na tlačítko Jas změníte jas po 25%, takže si můžete rychle vybrat, která intenzita vám vyhovuje.
  • Z Centra akcí dále můžete přejít také do Nastavení, můžete otevřít poznámky, dostat se k nastavení VPN a podobně.

Myslím si, že Centrum akcí ve Windows 10 se Microsoftu povedlo, a tak jde o první zárodek upozorňování na všemožné akce, které známe z mobilních zařízení. Současně Microsoft přinesl možnost rychlého nastavování toho, co často hledáme. Co na Centrum akcí říkáte vy?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*