Windows Live Movie Maker – zpracování videí zdarma

winseven

Pokud se kromě systému Windows 7, o kterém si na tomto webu pravidelně píšeme, zajímáte také o zpracování vašich videí na počítači, pak mám pro vás dnes jeden tip. Tento tip se týká jednoduchého programu, který nabízí základní možnosti při úpravách videí a je navíc k dispozici ke stažení zcela zdarma. Jde o program z dílny Microsoft, který se jmenuje Windows Live Movie Maker a je součástí balíčku Windows Live Essentials.

Na internetu lze nalézt i starší verzi programu Windows Live Movie Maker samostatně například pro systém Windows XP, pokud však chcete verzi aktuální, což vám doporučuji, stáhněte si celý balíček Windows Live Essentials a nainstalujte jej. Nainstalujte především právě aplikaci Windows Live Movie Maker, poté ji běžným způsobem spusťte. Čeká na vás jednoduchá aplikace, v její levé části vidíte okno pro přehrávání zpracovávaného filmu, v pravé části je prostor pro vložení vaši videí. Aplikace má podobně jako dnes spousta programů od Microsoft lištu Ribbon. Windows Live Movie Maker má být účelný a jednoduchý, proto se v ovládacích prvcích jistě brzy zorientujete.

Vaše videa natočená například HD kamerou můžete vložit na záložce Domů pomocí tlačítka Přidat videa a fotografie, na stejné záložce můžete také vložit hudbu či titulky. Windows Live Movie Maker umožňuje střih videa přímo v části s vloženými videi, na časové ose lze také v čase posouvat hudbu, titulky i jednotlivé části videí. Záložka Animace nabízí několik základních animací pro přechody mezi jednotlivými videi, při kliknutí na vloženou hudbu či video lze také například zesilovat a zesilovat jejich hlasitost.

Windows Live Movie Maker je jednoduchý program, který pro běžné zpracování (střih, hudba, titulky) vašich videí bohatě postačí. Jeho nevýhodou je možnost uložení výsledného videa pouze do formátu WMV, s čímž vaše HD videa ztrácí kvalitu. I tak jej však mohu doporučit jako šikovnou aplikaci. 🙂

1 trackback / pingback

  1. VideoSpin – jednoduché Pinnacle Studio zdarma | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*