Jak ve Windows 8.1 aktivovat náhled plochy

winseven

Ve Windows 8.1 můžete snadno a rychle zobrazit náhled pracovní plochy. Tuto funkci ovšem možná máte vypnutou, takže je třeba ji aktivovat. V tomto článku vám proto ukážeme kde a jak.

Zobrazení pracovní plochy opět není žádnou novinkou systému Windows 8.1, objevilo se totiž už v jeho předchůdci. Pokud jste se důkladně seznámili se systémem Windows 7, jistě dobře víte, o co jde. Co vám ale mohlo uniknout, je okamžitý náhled pracovní plochy.

Na okraji Hlavního panelu (vedle Oznamovací oblasti) naleznete malé tlačítko pro zobrazení pracovní plochy. Jeho funkce je opravdu jednoduchá – po kliknutí se minimalizují všechna okna. To ovšem není vše, k dispozici je totiž i náhled plochy, pokud ho máte aktivovaný.

Klikněte pravým tlačítkem myši na Hlavní panel a zvolte Vlastnosti. V okně, které se otevře, zůstaňte na záložce Hlavní panel a úplně dole zaškrtněte možnost Při přesunutí ukazatele myši na tlačítko Zobrazit plochu na konci hlavního panelu použít k náhledu plochy funkci Náhled. To je vše.

Nyní umístěte myš nad tlačítko a sledujte, co se stane. Během chvíle uvidíte náhled pracovní plochy.

Nastavení můžete provést ještě snadněji – prostě klikněte na tlačítko pravým tlačítkem a zaškrtněte nebo odškrtněte možnost Náhled plochy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*