Co jsme se v roce 2014 dozvěděli o Windows 10?

Že Microsoft letos vydá Windows 10, to už všichni dobře víme. Datum vydání zatím není jasné, mluví se ale o přelomu léta a podzimu. To je první věc, kterou jsme se o Windows 10 v roce 2014 dozvěděli. V tomto článku si však řekneme mnohem víc – uděláme stručný, ale výstižný přehled toho, co už víme a co by vám rozhodně nemělo uniknout.

Na tomto webu jsme už zmínili tři velké novinky, které se ve Windows 10 objeví – těšit se můžeme na zcela novou nabídku Start, potěší nás také virtuální plochy a v neposlední řadě Správce notifikací, který známe ze systému Windows Phone. To však zdaleka není vše.

Windows 10 bude podporovat tříprstová gesta na touchpadu známá z OS X a nativně přehraje hudební FLAC, půjde skrýt tlačítka pro přepínání mezi virtuálními plochami a vyhledávání na Hlavním panelu a seznámit se můžete také s osobní asistentkou Cortanou. Novinek je však mnohem více.

Pro jistotu ještě připomeňme, že Metro aplikace se budou nově spouštět v okně přímo v prostředí desktop a že vše, o čem si tu píšeme, si i vy můžete vyzkoušet. Windows 10 Technical Preview navíc půjde aktualizovat na finální verzi.

Zapomenout nesmíme ani na již zmíněný Windows Phone. Rovněž už totiž víme, že všechny telefony s Windows Phone 8 dostanou Windows 10.

Jistě i vy zvládnete dohledat a další a další zajímavé informace. Nyní už pouze dodejme, že další velkou aktualizaci Windows 10 Technical Preview Microsoft plánuje na 21. ledna, a tak nezbývá než čekat, co nám představí. Jedno je však jisté – ještě více než půl roku se budou objevovat novinky určené pro domácí spotřebitele.

Co na Windows 10 zatím říkáte?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*