Co jsme se v roce 2014 dozvěděli o Windows 10?

winseven

Že Microsoft letos vydá Windows 10, to už všichni dobře víme. Datum vydání zatím není jasné, mluví se ale o přelomu léta a podzimu. To je první věc, kterou jsme se o Windows 10 v roce 2014 dozvěděli. V tomto článku si však řekneme mnohem víc – uděláme stručný, ale výstižný přehled toho, co už víme a co by vám rozhodně nemělo uniknout.

Na tomto webu jsme už zmínili tři velké novinky, které se ve Windows 10 objeví – těšit se můžeme na zcela novou nabídku Start, potěší nás také virtuální plochy a v neposlední řadě Správce notifikací, který známe ze systému Windows Phone. To však zdaleka není vše.

Windows 10 bude podporovat tříprstová gesta na touchpadu známá z OS X a nativně přehraje hudební FLAC, půjde skrýt tlačítka pro přepínání mezi virtuálními plochami a vyhledávání na Hlavním panelu a seznámit se můžete také s osobní asistentkou Cortanou. Novinek je však mnohem více.

Pro jistotu ještě připomeňme, že Metro aplikace se budou nově spouštět v okně přímo v prostředí desktop a že vše, o čem si tu píšeme, si i vy můžete vyzkoušet. Windows 10 Technical Preview navíc půjde aktualizovat na finální verzi.

Zapomenout nesmíme ani na již zmíněný Windows Phone. Rovněž už totiž víme, že všechny telefony s Windows Phone 8 dostanou Windows 10.

Jistě i vy zvládnete dohledat a další a další zajímavé informace. Nyní už pouze dodejme, že další velkou aktualizaci Windows 10 Technical Preview Microsoft plánuje na 21. ledna, a tak nezbývá než čekat, co nám představí. Jedno je však jisté – ještě více než půl roku se budou objevovat novinky určené pro domácí spotřebitele.

Co na Windows 10 zatím říkáte?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*