Ukládání screenshotů ve Windows 8

winseven

w8_screenshotPřibližně před rokem jsme si psali o novinkách, které přináší systém Windows, a zmiňovali jsme také snadnou možnost vytvoření screenshotu. Psali jsme také o výborné aplikaci Výstřižky, díky které snadno pořídíte snímek části obrazovky a poté jej můžete zkopírovat například do Skype konverzace. Vše je velmi rychle a pohodlné. Ovšem pokud potřebujete pořídit screenshot okamžitě, můžete k tomu využít klávesovou zkratku.

Jde o zkratku Windows + Print screen. Vyzkoušejte si ji. Systém Windows 8 vám naznačí, že něco provedl. Zkrátka uložil snímek obrazovky. Výchozím uložištěm pro takové snímky je adresář nazvaný Snímky obrazovky. Najdete jej v knihovně Obrázky. O tom už jsme si psali. My se dnes podíváme, jak adresář, do kterého se takto pořízené screenshoty ukládají, změnit.

Ukládání obrázků jinam se hodí, neboť nejčastěji snímek pořídíte a pak jej stejně přesouváte. Ukládání si můžete nastavit například do adresáře, kam se vám stahují soubory z internetu. Nebo kamkoliv jinam, je to na vás. Jak tedy na to? Vyhledejte zmíněnou složku Snímky obrazovky a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Pak zvolte vlastnosti a přejděte na záložku Umístění. Zde už vidíte cestu. Klikněte na tlačítko Přesunout a vyberte nové umístění. Systém se vás zeptá, zda si do nového umístění přejete přesunout obsah adresáře.

To je vše. Zkuste nyní pořídit snímek obrazovky. Už se uloží do nového umístění. To je dle mého názoru velmi praktické.

A jak umístění vrátit zpět? Stejným způsobem. Klikněte pravým tlačítkem myši na adresář, do kterého se vám nyní screenshoty ukládají, a postupujte podle návodu výše.

Věděli jste o této klávesové zkratce? Využíváte ji? Dejte nám vědět, jaké jsou vaše oblíbené klávesové zkratky. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*