Rychlé mazání souborů ve Windows 8

winseven

Zatím co se seznamujete s novým uživatelským prostředím Windows 8, zvykáte si na neprůhledná okna a další, povíme vám v dnešním článku menší tip, kterým urychlíte mazání souborů. Protože Průzkumník Windows je v novém systému od Microsoft vybaven lištou Ribbon, najdete v ní také rychlé ovládání koše. A co že ve Windows 8 je možné nastavit?

windows-kos

Pokud v Průzkumníku přejdete do koše, klasicky uvidíte odstraněné soubory. V liště Ribbon se vám pak zobrazí nová záložka nazvaná Správa. Pokud ji rozkliknete, uvidíte několik možností. Nejčastěji asi budete používat volbu Vysypat koš nacházející se úplně vlevo. Oproti tomu na pravé straně je možné z koše obnovit vybrané odstraněné soubory nebo obnovit všechny. Jak je vidět, lišta Ribbon je velmi užitečná, volby jsou ihned po ruce. Nechybí však ani Vlastnosti koše.

Ve vlastnostech koše je ve Windows 8 možné nastavit především maximální velikost pro každou vybranou jednotku samostatně. Samozřejmě je možné zvolit, aby koš nebyl vůbec používán a soubory se ihned úplně odstraňovaly. Tuto možnost však mnoho uživatelů nevyužívá, neboť každý občas smaže něco omylem anebo si později uvědomí, že odstraněné soubory nadále potřebuje. Zajímavá je však možnost v dolní části vlastností koše.

Pokud se vaše odstraněné soubory nejprve přesouvají do koše, nemusíte se bát zrušit potvrzování při odstraňování souboru. Jednoduše odškrtněte volbu Při odstraňování zobrazit žádost o potvrzení a Windows 8 se vás už nebudou ptát, zda si soubor skutečně přejete smazat. Neboť jej tak či tak naleznete ještě v koši, odkud lze obnovit, není důvod si tímto způsobem neurychlit mazání souborů ve Windows 8.

Už jste si zvykli na nové prostředí? Už Windows 8 s Metrem umíte bez problémů ovládat? Podělte se s námi. 🙂

1 komentář

  1. Mam temer stale problem win 8.1 doslova mazou hure nez win XP. mazu dost casto vice nez 30GB a kos proste se seka nezobrazuje nebo dava nesmyslne hlasky. A to nehovorim o neskutecne dlouhe dobe mazani nekdy i pul dne. To je neprijtelne. U win XP -dvojadro ddr2-4GB-deska gigabite jsem mazal v ramci 10-20minut u win 8.1 4jadro gigabite -intel procesor ddr 16gb v ramci 1-3hodin a to tedy nechapu.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*