Jak ve Windows 8.1 spravovat aplikace Po spuštění

winseven

Zatímco se připravuje operační systém Windows 10, pojďme se věnovat dalším tipům a trikům, které vám zpříjemní práci se současným systémem Windows 8.1. Konkrétně si řekneme, jak systém zrychlit bez nutnosti instalace aplikací třetích stran – jednoduše zakážeme spouštění některých aplikací po startu systému.

Možná jste i vy stejně jako já po několika měsících používání systému Windows 8.1 zaznamenali výrazné zpomalení, a to nejen při startu, ale i při práci obecně. Pravidelné čištění systému a registrů může sice pomoct, ale ještě lepší přístup je odstranění příčiny, kterou je často velké množství aplikací běžících na pozadí.

To si zřejmě myslí i společnost Microsoft, a tak nám celý proces výrazně usnadnila. Ve Windows 8.1 můžete snadno zakázat automatické spouštění aplikací po startu systému, čímž váš počítač donutíte pracovat rychleji.

Kde v Osmičkách najdu adresář Po spuštění

Nejde ovšem o žádnou novinku, to v žádném případě. Jistě si vzpomínáte na adresář nazvaný Po spuštění, který jste ve starších verzích systému mohli nalézt v nabídce Start. Tam se vám skládaly aplikace, které se pak spouštěly při startu. Ve Windows 8.1 je toto řešeno podstatně lépe.

Klikněte pravým tlačítkem myši na Hlavní panel a spusťte Správce úloh. Poté přejděte na záložku Po spuštění. A je to. Zde naleznete seznam aplikací, které se spouští při startu systému. Automatický start každé z nich pak můžete zakázat – jednoduše kliknutím pravým tlačítkem myši a volbou Zakázat nebo přímo tlačítkem v pravém dolním rohu.

Doporučuji zakázat spouštění aplikací, které běžně nepoužíváte – například manager pro kontrolu aktualizací a podobně. Budete-li chtít, aplikaci zapnete kdykoliv později, nemusí se přece spouštět okamžitě.

Jak se vám náš dnešní tip líbí?

2 komentáře

  1. Jak přidám program, aby se spouštěl po spuštění počítače s Windows 8.1? Internet je plný návodů jak programy vypnout, ale nikde jsem nenašel jak to v 8.1 nastavit..

    Díky

  2. Co spustit po startu?
    WinKey + R
    shell:startup + Enter
    Spustí se nám okno, zde můžeme přidávat/mazat lnk soubory.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*