Vydání Windows 9

winseven

Také jste zvědaví, jak bude vypadat finální verze chystaného systému Windows 8? Těšíte se na nové možnosti? Pak vás jistě bude zajímat časový plán Microsoftu, ve kterém se objevilo také předpokládané datum vydání systému Windows 8. Ale pozor, najít v něm lze také neoficiální informace o tom, kdy by Microsoft chtěl uvést na trh Windows 9.

Windows 7 má za sebou více než 550 milionů prodaných kopií, Windows 8 se připravuje na beta testování a spekuluje se o Windows 9. To je aktuální stav a poslední dění kolem operačních systémů Windows. Co však víme jistě, jsou informace, které již Microsoft sám potvrdil. Jednou z nich je fakt, že v druhé polovině února 2012, tedy za necelý měsíc, se dočkáme veřejné beta verze systému Windows 8. Testovací verze tohoto systému pro širokou veřejnost se zatím objevila pouze jedna a byla vydána 14. září minulého roku. Doposud si ji stáhlo více než 3 miliony uživatelů.

Co ještě víme? Víme, že po uveřejnění beta verze nás čeká verze Release Candidate, tedy RC. Tu měl Microsoft původně představit na konferenci MIX 2012. Tu však nakonec zrušil, a tak víme jistě, že Windows 8 RC se na této konferenci neobjeví. Kdy se tedy objeví? Nevíme, může to být prakticky kdykoliv. Původní letošní MIX konference se měla konat v dubnu.

Windows 8 RTM, tedy hotová verze systému Windows 8, by pochopitelně měla následovat po RC a původně se mluvilo o červnu tohoto roku a herní výstavě E3 2012. Pokud se tento časový plán alespoň přibližně podaří splnit, pak lze také předpokládat včasné uvedení Windows 8 na trh. Ve hře je již srpen 2012, tedy nikoliv až říjen, jako tomu bylo u Windows 7.

Připomeňme, že na polovinu letošního roku, tedy roku 2012, je také plánován druhý opravný balíček pro současný systém Windows 7. Tato informace nebyla potvrzena, a tak jistě víme jen to, že Service Pack bude společný pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2.

A co říkají plány Microsoftu o Windows 9? Plánované vydání jednotlivých verzí se shoduje s milníky Windows 8. Windows 9 Developer Preview by se tedy měl objevit v roce 2013, začátkem roku 2014 by pak měla přijít beta verze Windows 9 následovaná verzí RC a RTM. Některé zdroje pak mluví o tom, že finální verze Windows 9 přijde na trh v létě 2014, některé zdroje mluví až o listopadu 2014. Zda se tyto předběžné plány nezmění a podaří se je dodržet, na to si však budeme muset ještě chvíli počkat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*