Windows 8 a zařízení – pohodlná práce s monitory

winseven

obrazovkaVe Windows 8 je mnoho nových prvků ve stylu prostředí Metro. Lze vedle sebe mít desktop a Metro a tedy aplikace pro odlišná prostředí používat současně a další. Dnes se však podíváme na možnosti postranního panelu. Ten je rovněž ve stylu Metro a lze jej zobrazit umístěním myši do některého pravého rohu obrazovky. Konkrétně se budeme zabývat položkou Zařízení.

Často využívám notebook, ke kterému mám připojený externí monitor. Ve starších Windows 7 byla práce s monitorem poměrně jednoduchá, nicméně Windows 8 ji ještě o mnoho usnadnil. Tehdy bylo třeba kliknout pravým tlačítkem na plochu a zvolit Rozlišení obrazovky. V tomto okně je pak možné se přepnout na vybraný monitor, což ve Windows 8 zůstalo.

Microsoft si s nástupem Windows 8 zřejmě uvědomil, že pokud uživatel přepíná z monitoru notebooku na externí monitor, je monitor malý, a tak by bylo vhodné nabídnout rychlé přepnutí monitoru. Tuto úvahu pak skutečně zapracoval do Windows 8, a to do postranního panelu. Jak to tedy funguje? Najetím myši do některého pravého rohu zobrazíte panel a kliknete na Zařízení. Máte-li k počítači připojený druhý monitor, najdete zde právě zařízení pod pojmenováním Druhá obrazovka. Po kliknutí se zobrazí čtyři možnosti.

Jak byste mohli uhádnout, ve čtyřech možnostech se můžete přepnout na jeden či druhý monitor, můžete zobrazení duplikovat či to aktuální rozšířit. Ať už si vyberete cokoliv, vše je velké ve stylu prostředí Metro, takže po spuštění notebooku se pohodlně přepnete na externí monitor, aniž byste museli luštit na malém monitoru poněkud malé písmo systému.

Postranní panel ve Windows 8 tedy má své využití a právě práce s druhou obrazovkou je jedno z nich. Brzy se jistě podíváme, co dalšího je možné v postranním panelu ještě nalézt.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*