Jak by mohl vypadat Windows 9

winseven

Zatímco čekáme na letní aktualizaci Windows 8.1, která zřejmě ponese označení Windows 8.1 Update 2, Microsoft už pracuje na další verzi systému. Ta je momentálně označována jako Windows 9 a už je téměř jasné, že preview verze spatří světlo světa letos na podzim. Finální verze tohoto systému by pak měla být připravena na jaře roku 2015.

Informoval o tom server Živě.cz, na který jsme se na tomto blogu už několikrát odkazovali. Současně přišel s několika dalšími zajímavostmi.

Windows 9 – více desktopového prostředí

Windows 9 by měl být na uživatele pracující v klasickém desktopovém prostředí zaměřený více, než byl Windows 8. S dalšími aktualizacemi (Windows 8.1 atp.) jsme si mohli všimnout, že Microsoft systém přizpůsoboval pro práci na desktopu (obecně na zařízeních bez dotykového displeje). A v podobném duchu pokračuje i další vývoj. Je tedy pravděpodobné, že ve Windows 9 s prostředím Metro vůbec nepřijdeme do styku, pokud sami nebudeme chtít.

Lepší protipirátská ochrana

Windows 9 by mohl mít lepší protipirátskou ochranu, tedy jiný způsob aktivace, než na který jsme zvyklí. Dosud se Windows vázal s daným zařízením, nově by však měl být spojen s uživatelem a aktivace by probíhala přes Windows Store. V případě změny počítače či reinstalace by pak uživatel původní instalaci deaktivoval. Nový způsob aktivace by tedy nevyžadoval opisování aktivačního kódu. U OEM verzí systému by se samozřejmě nic nezměnilo.

Instalační soubory by se dále stahovaly ze serveru Microsoft, tedy by neexistovala instalační média.

Nabídka Start

startO tom, že se nabídka Start do Windows vrátí, víme už dlouho. Také již delší dobu víme, že se tomu tak stane právě ve verzi systému, která vyjde příští rok. Windows 9 tedy přijde s nabídkou Start, která bude zobrazovat nejpoužívanější a připnuté programy a dlaždice, které mohou informovat o počasí a dalším.

Současně připomeňme, že v nové verzi systému bude možné Metro aplikace spouštět v okně desktopu.

Windows 9 podle českého grafika

A na závěr si představme návrh jednoho českého grafika, který sice nepracuje pro společnost Microsoft, ale vnímá nedostatky uživatelského rozhraní Windows, a tak jeho návrh jistě stojí za zmínku. Přišel s ním opět server Živě.cz a jeden z obrázků najdete právě v úvodu tohoto článku.

Co na to říkáte? Chtěli byste, aby Windows 9 vypadal právě takhle?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*