Kindle – aktualizace čtečky elektronických knih

winseven

kindleDalší možnosti, jak si zpříjemnit horké letní dny a prožít tak chvíle odpočinku, při kterých zapomenete na všechny starosti, je čtečka elektronických knih. Kindle jsem si pořídil teprve nedávno, konkrétně Kindle Touch. Za tu dobu jsem vyzkoušel všechny funkce, které čtečka nabízí, včetně internetového prohlížeče, MP3 přehrávače, prohlížení PDF souborů, zobrazení dokumentů na šířku, zvětšování písma a dalších. Rovněž jsem měl tu možnost projít také aktualizací softwaru.

Vzhled čtečky se pak velmi změnil. Je přívětivější, na pohled hranatější a jednodušeji se ovládá. Nyní je možné například zavřít okno v popředí tak, že prstem ťuknete na pozadí. To dříve nešlo. Kindle je opravdu skvělý společník. V knihách ve formátu MOBI můžete jednoduše listovat nejen po stranách, které jsou chápany dle množství textu zobrazeného na displeji, je ale také možné gestem přejít na předchozí či následující kapitolu.

Kindle kromě zbývajícího počtu stran a času do konce čtení knihy s novým softwarem zobrazuje také zbývající čas do konce čtení kapitoly. Což je opravdu skvělé! Před spaním se snad každý den pouštím do čtení další kapitoly právě podle toho, jak je dlouhá.

A jak Kindle aktualizovat? Osobně jsem využil návod z internetu dostupný přímo na stránkách amazon.com, konkrétně pro Kindle Touch je k dispozici zde. Odtud si jednoduše stáhnete nejnovější verzi softwaru a nahrajete ji do Kindlu mimo jakoukoliv složku. Poté ve čtečce ťuknete na ikonu Menu, dále zvolíte Settings, pak opět použijete Menu a už uvidíte aktivní volbu Update Your Kindle. Jakmile ji zvolíte, už vám nezbývá než čekat, až se čtečka s několika restarty aktualizuje.

V České republice lze sehnat více čteček elektronických knih, Kindle se prodává s dotykovým, nedotykovým, podsvíceným i nepodsvíceným displejem, takže si stačí pouze vybrat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*