Windows 10 – jak mít aktualizace dříve než ostatní

winseven

Pokud jste před vydáním Windows 10 zkoušeli testovací verzi, měli jste všechny aktualizace dříve než ostatní. Microsoft totiž přešel na dva způsoby aktualizací – rychlý a pomalý. Zatímco pomalý zaručuje uživatelům stabilitu aktualizací, při rychlých aktualizacích patříte mezi betatestery, kteří aktualizace mají vždy dříve, ale za cenu toho, že se sem tam mohou setkat s chybami v systému. Windows 10 po svém oficiálním vydání tento způsob aktualizací nezrušil, ba naopak. I s finální verzí Windows 10 můžete patřit mezi betatestery, a tak nadále dostávat aktualizace dříve, než ostatní. Zajímá vás jak?

Windows 10 jsem instaloval ještě před jeho oficiálním vydáním, takže jsem po instalaci z ISO souboru automaticky patřil mezi betatestery. Tuto možnost jsem si ovšem s aktualizací na finální build vypnul. Nyní tak dostávám aktualizace jako běžný uživatel. Kdykoliv si ale vše mohu vrátit do původního stavu a opět se zařadit mezi ty, co novinky Windows 10 testují a mají je dříve. A vy se můžete zapojit také.

Otevřete si Nastavení a poté přejděte do Aktualizace a zabezpečení. V sekci Windows Update pak klikněte na Upřesnit možnosti a podívejte se až úplně dolů. Najdete tam sekci Stáhnout buildy Insider a tlačítko Začínáme. Právě pomocí něho můžete mít aktualizace Windows 10 dříve než ostatní.

Osobně doporučuji na rodinném počítači využívat spíše pomalý kanál aktualizací, ovšem patříte-li mezi nadšence, na vašem notebooku si klidně zapněte aktualizace rychlé. Nic zásadního by se rozbít nemělo, Není to sice jisté, ale to není ani v případě aktualizací pomalých. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*