Zkušenosti s Windows 8 – první dojmy

winseven

Poté, co jsme si v minulém článku popsali instalaci Windows 8, se dnes pojďme podívat na první dojmy z tohoto nového systému společnosti Microsoft. Protože Windows 8 startuje do prostředí Metro, také instalace končí právě v tomto prostředí. Ve stylu Metra na vás čeká plocha jedné barvy s textem uprostřed, barva se však plynule mění. Textem jste informování o tom, že se připravují aplikace, a jakmile je tato činnost dokončena, naběhne rovnou prostředí Metro (neboť váš uživatelský účet prozatím není chráněn heslem).

Metro je zcela nové prostředí, které je plné barviček a přináší zcela nový, moderní grafický styl. Microsoft změnil také podobu desktopového prostředí, aby ladilo právě se zmíněným Metrem, o tom však až za chvíli. Pokud si systém zvětšíte na celý monitor (v případě, že jej máte spuštěný virtuálně), zjistíte, jak Metro vlastně vypadá. První dojem z něj je velice dobrý. Metro přináší jednoduché, hezké a rychlé prostředí, které i na počítači bez dotykového monitoru můžete velmi rychle ovládat. Po instalaci Windows 8 je k dispozici několik základních aplikací, jako je Mail, Messaging, Weather a další. Zatímco později funguje pro spuštění desktopového prostředí klávesa Start nebo Escape, protože jste v něm již jednou byli a jakoby se vracíte, po spuštění systému je nutné kliknout na dlaždici Desktop.

Po prvním spuštění desktopu na vás čeká defaultní pozadí a samozřejmě také na první pohled viditelné změny. Tou hlavní je především zmizení tlačítka Start. Nyní když stisknete klávesu Start, vrátíte se právě do prostředí Metro. Po spuštění průzkumníku Windows na vás čeká jednak nový tento průzkumník, o kterém si napíšeme později, ale také nový styl oken. Okna ztratila průhlednost, mají ostré rohy a první dojem z tohoto stylu je opět skvělý. Prostředí desktopu i Metro k sobě perfektně ladí, přechod mezi nimi je rychlý, a jak si brzy řekneme, současně vedle sebe lze používat aplikaci v desktopovém a Metro prostředí. O tom ale až později, příště se podíváme na některé, podle mě nejlepší aplikace pro Metro, které Windows 8 ve svém základu nabízí.

2 trackbacky / pingbacky

  1. Zkušenosti s Windows 8 – nejlepší Metro aplikace po spuštění | Winseven.cz
  2. Zkušenosti s Windows 8 – nový Správce úloh | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*