Windows 11 je správnou volbou pro hráče počítačovách her

Microsoft Windows 11 si po celém světě denně získává nové uživatelé. Není se čemu divit, často patří mezi uživatelé hráči počítačových her. Díky Windows 11 je možné vypnout několik nepotřebných funkcí, pomocí kterých získáte od počítače vyšší výkon. Společnost Microsoft vydala dokonce skvělé návody na to, jak dosáhnout vyššího výkonu počítače, pokud se budete zaměřovat na počítačové hry.

Proč je Windows 11 vynikajícím operačním systémem pro hráče?

Windows 11 je rychlejším operačním systémem, budeme-li ho porovnávat s jeho předchůdcem. Už jen tento bod je pro hráče správným důvodem k tomu, abyste do svého počítače nainstalovali právě výše uvedený operační systém. Windows 11 lépe pracuje celkově s počítačem a za doprovodu SSD disku se postará o to, aby se vaše hry načítali mnohem rychleji. To platí i v momentě, kdy půjde o streamování dat.

Windows 10 byl vybaven možností generovat HDR při hraní počítačových her, a to plně automaticky. Jen je nutné podotknout, že šlo o preview programu. Možnost automaticky generovat HDR tak nebylo plně dokonalé. I přes to, že docházelo k novým vylepšením a verzím. To u Windows 11 neplatí. Ten dokáže automatickou funkci generování HDR přímo na výbornou. Jde tak o další důvod, který přesvědčí hráče o to, že je Windows 11 tou správnou volbou.

Nový DirectX, aktualizace i ovladače

Podle zdrojů by se vám v počítačových hrách mělo navýšit FPS. Je to dáno tím, že dojde k výkonnějším ovladačům, softwarů a lepším aktualizacím. Podle několika studií bylo navýšeno FPS i o 4 %. Z her, ve kterých jste měli v předchůdci například 100 FPS, došlo k celkovému navýšení na 104 FPS. I takto malá změna se projeví v konečném důsledku, budete-li hrát tuto hru pravidelněji.

Windows 11 je bezesporu správným krokem pro hráče počítačových her, kteří chtějí se svými výkony doslova kouzlit. Pochopitelně je potřeba mít výkonný počítač. O zbytek se ovšem postará samotný operační systém a několik návodů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*