Ve Windows 10 naleznete Využití baterie

winseven

Pokud používáte systém Windows na mobilním zařízení, možná jste si všimli přehledu aplikací, které spotřebovávají nejvíce baterie. Snadno tak můžete zjistit, jak prodloužit výdrž baterie. Protože Microsoft sjednocuje desktopovou verzi Windows s tou mobilní, najdete nyní podobný přehled také ve Windows 10.

Abyste prodloužili výdrž baterie, můžete vypnout Bluetooth, WiFi, snížit jas displeje anebo se podívat, které aplikace baterii vybíjejí nejvíce a přizpůsobit tomu práci s vašim zařízením. Ve Windows 10 najdete přehled aplikací, a to v sekci týkající se úspory baterie. Jednoduše si otevřete Nastavení, klikněte na Systém a poté a poté Spořič baterie.

Seznam aplikací je dostupný po odkazem Využití baterie. Zjistíte zde také to, kolik baterie využívá systém, kolik displej a kolik WiFi.

V sekci Spořič baterie si dále obdobně jako na mobilních zařízeních můžete nastavit automatické zapnutí spořiče baterie, pokud úroveň baterie klesne pod určitou hodnotu. Defaultně je to 20%. Jednoduše klikněte na Nastavení Spořiče baterie. Zde si pak přizpůsobte procenta tak, jak vám to nejvíce vyhovuje, Současně můžete povolit snižování jasu displeje a zaškrtnout či odškrtnout také další možnosti.

Osobně se mi jednotné možnosti nastavení pro desktopové počítače a mobilní zařízení líbí. S vydáním Windows 10 Mobile tak vše najdete na jednom místě. A co vy, už jste si na nové Nastavení ve Windows 10 zvykli?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*