Jak nainstalovat Windows 10 Mobile

winseven

Protože se blíží oficiální vypuštění Windows 10 Mobile, pojďme se v následujících několika článcích věnovat tomuto systému. Opět vám přináším moje praktické zkušenosti s tímto systémem, žádné obecné informace.

Windows 10 Mobile na Lumii 625

Windows 10 Mobile jsem na svou Lumii 625 nainstaloval už v polovině prosince. Samozřejmě jsem se musel stát členem Windows Insider. Od té doby Microsoft vydal několik aktualizací, které systém zrychlily. Doposud však není úplně stabilní a občas zamrzne. Věřím, že i toto Microsoft brzy vyřeší. Jinak je systém povedený a můžete si ho s klidem nainstalovat už teď.

Instalace Windows 10 Mobile

Přináším vám návod, který jsem vyzkoušel a který funguje:

  1. Nejprve si pro jistotu zálohujte vše z paměťové karty a v nastavení telefonu zkontrolujte, že se vám SMS a kontakty synchronizují s vašim Microsoft účtem. Po přihlášení v nově nainstalovaném systému pak budete mít vše znovu k dispozici.
  2. Nainstalujte si aplikaci Windows Insider. Tu vyhledejte standardně pomocí Storu.
  3. Poté postupujte podle pokynů. Současně si můžete vybrat, zda chcete dostávat Rychlé nebo Pomalé aktualizace. Oficiální návod naleznete také na webu Microsoft.

Délka instalace

Telefon během instalace Windows 10 Mobile samozřejmě nemůžete používat. Délka instalace mě s tehdejším buildem trochu zklamala, protože na mé Lumii 625 s 512MB RAM trvala snad 6 hodin. Poté jsem měl mobil úplně čistý, vše nastavil, znovu nainstaloval všechny aplikace.

V příštím článku vám popíši několik problémů, na které jsem ve Windows 10 Mobile narazil. Některé z nich už Microsoft opravil, a tak se systém konečně blíží k finální, stabilní podobě.

1 trackback / pingback

  1. Jak ve Windows 10 Mobile nastavit PIN kód pro odemčení telefonu | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*