Picasa od Google – rychlá a snadná úprava fotek

winseven

picasaDnes si představíme šikovný a přitom jednoduchý software, který vám pomůže s vylepšením fotografií z dovolené. Máme totiž léto, a tak předpokládám, že právě toto téma vás bude zajímat. Možností je samozřejmě mnoho, my se však podíváme na aplikaci, která je zdarma a pracovat se s ní naučíte během pár minut. A Picasa od Google přitom nabízí i plno zajímavých možností.

Picasa jsem si nainstaloval nedávno a mohu jej doporučit. Mnoho fotografií totiž stačí doostřit, ztmavit či zesvětlat a dojem z nich je o 100% lepší. A právě to Picasa umí. Aplikaci si můžete stáhnout z této stránky, poté ji nainstalujte a spusťte. Ihned na vás vyskočí knihovna a uvidíte fotky, které jste pořizovali. V počítači se samozřejmě můžete libovolně pohybovat. Aplikace je svižná, v hlavní části rolujete fotkami a úplně vlevo se přemísťujete mezi adresáři.

Jakmile na fotografii poklepete myší, otevře se a můžete ji editovat. Jak už jsem zmínil, k dispozici je změna jasu a kontrastu fotografie, můžete provést korekci barev, ostření, ale i jemné rozostření. Picasa má navíc spoustu vychytávek, díky kterým fotografiím můžete dodat styl.

Mezi zajímavé funkce patří například efekt kresby tužkou, komiksu, rámečku a další. Osobně však nejvíce používám efekty, které poupravují barvy fotografie. Je možné vytvořit úplně černobílou fotku, stejně tak jako barvy zvýraznit. Každý efekt navíc můžete ručně nastavovat, a tak si tedy zvolit jeho sílu, aby použití na fotografii bylo přiměřené.

Platí, že některé fotografie jsou hezké bez úprav a tyto fotky pak také patří k těm nejlepší. Některé stačí zesvětlat či ztmavit a vše je také v pořádku. Můžete si však z dovolené vytvořit například 20 úplně upravených fotografií, které pak představíte přátelům jako ty nejlepší z nejlepších – jako ukázku toho, co jste stihli zažít a navštívit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*