Nový Store ve Windows 10 Mobile

Ve Windows 10 Mobile naleznete nový Store, obdobně jako na desktopové verzi systému. Dnes vám přináším zkušenosti s instalací nových aplikací a aktualizací aplikací stávajících.

Nový Store je přehlednější

Na první pohled mě na novém Storu zaujala jeho přehlednost. U každé aplikace vidíte důležité informace a nainstalovat ji lze klepnutím na jediné tlačítko. Jakmile se aplikace nainstaluje, můžete ji ihned otevřít. Na úvodní stránce uvidíte několik oblíbených aplikací, které jsou zdarma.

Ve Storu lze filtrovat aplikace a hry a snadno zobrazíte také vaši knihovnu. Díky ní uvidíte všechny aplikace, které jste měli kdy nainstalované, a tak můžete váš čistý Windows 10 Mobile dostat zase do podoby, na kterou jste byli zvyklí.

Snadná aktualizace aplikací

V nastavení Storu si zvolíte, zda se mají automaticky instalovat aktualizace aplikací. Ve výchozím nastavení je tato funkce zapnutá a já na tom nepotřeboval nic měnit. V menu pak naleznete Položky ke stažení a aktualizace, kde se skrývá jakýkoliv update. Microsoft tímto způsobem často aktualizuje i důležité části systému, a to když například vypustí novou verzi aplikace Zasílání zpráv.

I na aktualizace aplikací třetích stran jsem ze začátku čekal, neboť teprve ty odstranily některé problémy související s během na nové verzi systému. Dnes si troufám tvrdit, že většina aplikací na Windows 10 Mobile běží bez problémů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *