Nový Store ve Windows 10 Mobile

Ve Windows 10 Mobile naleznete nový Store, obdobně jako na desktopové verzi systému. Dnes vám přináším zkušenosti s instalací nových aplikací a aktualizací aplikací stávajících.

Nový Store je přehlednější

Na první pohled mě na novém Storu zaujala jeho přehlednost. U každé aplikace vidíte důležité informace a nainstalovat ji lze klepnutím na jediné tlačítko. Jakmile se aplikace nainstaluje, můžete ji ihned otevřít. Na úvodní stránce uvidíte několik oblíbených aplikací, které jsou zdarma.

Ve Storu lze filtrovat aplikace a hry a snadno zobrazíte také vaši knihovnu. Díky ní uvidíte všechny aplikace, které jste měli kdy nainstalované, a tak můžete váš čistý Windows 10 Mobile dostat zase do podoby, na kterou jste byli zvyklí.

Snadná aktualizace aplikací

V nastavení Storu si zvolíte, zda se mají automaticky instalovat aktualizace aplikací. Ve výchozím nastavení je tato funkce zapnutá a já na tom nepotřeboval nic měnit. V menu pak naleznete Položky ke stažení a aktualizace, kde se skrývá jakýkoliv update. Microsoft tímto způsobem často aktualizuje i důležité části systému, a to když například vypustí novou verzi aplikace Zasílání zpráv.

I na aktualizace aplikací třetích stran jsem ze začátku čekal, neboť teprve ty odstranily některé problémy související s během na nové verzi systému. Dnes si troufám tvrdit, že většina aplikací na Windows 10 Mobile běží bez problémů.

 

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *