Google Earth a Street View usnadňují život

winseven

street_viewV dnešním článku odbočme od systému Windows a společnosti Microsoft a navštivme Google. Je léto, což je čas dovolených, krásného počasí a nových zážitků, a tak chvíli nahlížejme na IT z tohoto pohledu. V čem nám při cestování mohou dnešní technologie pomoct? Téměř ve všem, podívejme se ale na plánování vaší dovolené, výletů, procházek, jízd na kole a dalších aktivit. S tím vám pomůže Google Earth a Street View.

Představte si, že s přáteli plánujete výlet na kole a nejste si jisti, kam se podívat nebo kudy jet. Nebo dejme tomu, že jedete do zahraničí, máte v úmyslu navštívit některé z evropských nebo jiných měst a máte strach, jestli se neztratíte. Nebo se sami sebe ptáte, zda to či ono místo stojí za návštěvu? Ať už tak nebo onak, řekněme si, že dnes je možné navštívit prakticky libovolné místo na světě během několika mála vteřin. Podíváte se, jak to tam vypadá, a rozhodnete se. A nejen podle fotografií nebo satelitních snímků. Vy si na vašem monitoru rovnou stoupnete na silnici a celé město si projdete. Můžete si tak snadno nacvičit cestu z jednoho bodu do druhého v naprosto neznámém prostředí. A budete vědět, jaké to tam je a kudy jít.

Tak to je Google Earth, to je Street View. Google Earth je aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout zde. Jakmile ji nainstalujete a spustíte, můžete si prohlédnout libovolné místo na světě – ze vzduchu, z různých úhlů, můžete se také jako chodec ocitnout uprostřed silnice. K dispozici máte podrobné popisy, fotografie a další. Dovedete si představit, jak moc vám to usnadní plánování dovolené a orientaci? Kolik míst můžete prozkoumat, než je navštívíte?

K dispozici máte také Street View, který naleznete zde. O něm platí prakticky totéž. Na mapě si zvolíte místo a pak už jen putujete. Tímto článkem bych vám tedy rád popřál krásné léto, spoustu nových, nezapomenutelných zážitků, šťastnou cestu a odpočinek od IT, ke kterému se po zasloužilém odpočinku zase vraťte. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*