Poběží android i na Windows 11?

winseven

Jednou z dalších změn, které se v nadcházející vlajkové lodi od Microsoftu, Windowsu 11, dočkáme, je podpora aplikací z Androidu. Nebude tak učiněno skrze Play Store, a protože se jedná o značný krok dopředu, nebude tato kompatibilita dostupná ihned v prvotních verzích Windows 11. Na výsledek si ještě budeme muset počkat, avšak již teď známe několik zajímavých podrobností.

JAK APLIKACE PRO ANDROID SPUSTIT I VE WINDOWS ZAŘÍZENÍ
Jak jsme již prozradili výše, nebude tak učiněno skrze tradiční Play Store. O stažení aplikací se postará Microsoft Store ve spolupráci s Amazon AppStore. Největším problémem, který se s tímto faktem pojí, je to, že ze začátku bude k dispozici pouze poskromnu aplikací, které si do svého chytrého zařízení můžete stáhnout. Odhadovaný počet je kolem 500 000 položek. Avšak již od prvotních momentů budou ke stažení ty vůbec nejpoužívanější aplikace, jako je například populární platforma TikTok anebo přehrávač hudby, Spotify.

KDY SE ANDROID KOMPATIBILITY S WINDOWS 11 DOČKÁME?
Oficiální představení nového Windowsu 11 je plánováno na říjen tohoto roku. Android aplikace si však do svého zařízení stáhnete až značně později, jedná se o horizont několika měsíců. Microsoft zatím nevydal žádné prohlášení s oficiálním datem spuštění, a tak se můžeme pouze domnívat. Podle nejnovějších odhadů to nebude dříve jak v roce 2022.
Naopak dobrou zprávou pro všechny je to, že dostupné aplikace mají být v maximální grafické kvalitě a uzpůsobené tak, aby fungovaly co nejrychleji, zkrátka zcela bez problému. A jaký je vlastně důvod této plánované Android kompatibility? Na svědomí to má spolupráce mezi Microsoftem, Amazonem a Intelem. Společně svým zákazníkům chtějí dopřát ty vůbec nejlepší možné produkty a služby.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*