Tvorba vlastního DVD menu

winseven

minulém článku jsme si ukázali, jakým způsobem zajistit automatické spuštění obsahu DVD a dnes se pojďme podívat na tvorbu vlastního DVD menu. Internet je plný různých řešení, řada aplikací je však zdarma dostupná pouze pro vyzkoušení. My jsme pro vás však našli jednu, která je zcela zdarma a pro běžné účely úplně postačí.

Jak DVD menu vypadá

Pod pojmem DVD menu rozumíme okno, které se objeví po vložení disku do počítače a uživateli nabídne několik možností. Připravená tlačítka pak mohou po kliknutí otevřít určitý soubor, adresář nebo webovou stránku. To se hodí například v případě, že máte připravený disk s PDF, HTML a jinými soubory a chcete uživatelům nabídnout snadnou a atraktivní možnost, jak tyto soubory otevřít.

Tvorba zcela zdarma

Tvorbu vlastního DVD menu zcela zdarma umožňuje aplikace Compact AutoRunner. Tu z jejích domovských stránek jednoduše stáhněte a rozbalte. Poté ji můžete rovnou spustit.

V okně na vás v levé části čeká nabídka a vpravo vždy nastavení pro danou položku. Aplikace je sice v angličtině, ale její ovládání je velmi intuitivní. Je možné zvolit rozměry daného okna, přičemž uživatel s velikostí později manipulovat nemůže. Nastavíte také titulek okna, jeho ikonu i barvu pozadí, na které je možné umístit obrázek, a následně rozmístění a chování tlačítek. Tlačítek do vašeho vlastního DVD menu můžete umístit až deset, přičemž mohou otevírat soubory, adresáře či webové stránky.

Výsledek

Aplikace vytvoří spustitelný soubor s příponou .exe, jehož otevřením se zobrazí právě vámi vytvořené okno. Compact AutoRunner rovněž umožňuje vygenerovat i soubor Autorun.inf, takže se vaše nabídka uživatelům spustí ihned po vložení DVD disku do počítače.

TIP: Po rozbalení aplikace Compact AutoRunner v archivu naleznete předpřipravené DVD menu. Můžete ho brát jako inspiraci, co vše je možné vytvořit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*