Automatické přehrávání ve Windows 8

winseven

zarizeniV minulém článku jsme si psali o tom, jak se ve Windows 8 pozměnila asociace souborů. Dialog pro asociaci změnil styl tak, aby ladil s prostředím Metro. To však není jediná změna. Zřejmě nejviditelnější je přehled aktuálně dostupných sítí v postranním panelu. Dnes se však podíváme, co se ve Windows 8 děje ve chvíli, kdy k počítači připojíme nové zařízení.

Můžete si vyzkoušet, co se děje při připojení nového zařízení ve Windows 7. Obvykle se spouští automatické přehrávání, což je okno zobrazené uprostřed obrazovky nabízející nejčastěji využívané akce. V případě například flash disku to je především možnost zobrazit soubory a složky v Průzkumníku Windows, nabízí se však další možnosti. Toto chování systému ve Windows 8 zůstalo zachováno, dialog se však stejně jako ten pro asociaci souborů změnil do stylu Metro.

Pokud k počítači s Windows 8 připojíme nový flash disk, zobrazí se dialog s nejčastějšími možnostmi. Pokud se po několikátém připojení nezobrazí, lze jej vyvolat ručně. V umístění Počítač kliknete pravým tlačítkem myši na zařízení a zvolíte možnost Spustit automatické přehrávání. A co se ve Windows 8 stane? Dialog se zobrazí v pravém horním rohu obrazovky. V tomto místě vás nové Windows upozorňují například i na dostupnost nových aplikací, které mohou otevřít nějaký soubor.

Možnosti při připojení zařízení jsou ve Windows 8 mírně přeuspořádány. V případě flash disku se jako první nabízí zrychlení systému, kdy Windows disk využívá jako operační paměť. Otevření složky a zobrazení souborů je poslední možností.

Jak je vidět, Microsoft si dal na prostředí Metro skutečně záležet, s tím souvisí i zmizení průhlednosti oken a ostré rohy, což jsou známé vizuální novinky systému Windows 8. Příště se podíváme, jakým způsobem je ve Windows 8 možné pohodlně pracovat se zařízeními pomocí postranního panelu.

1 trackback / pingback

  1. Windows 8 má hlášení vybité baterie ve stylu Metro | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*