Windows 9 zdarma už v září

winseven

Zatímco se věnujeme radám a tipům týkajícím se systému Windows 8.1, Microsoft pilně připravuje jeho nástupce. Windows 9 přijde s opravdu zajímavými novinkami a zdá se, že Microsoft pochopil, že se systémem Windows 8 šlápl vedle. Devítky proto přinesou to, co uživatelé v Osmičkách kritizovali, plus něco navíc.

Už žádná velká aktualizace Windows 8.1

Předně zmiňme, že Microsoft neuvolnil a už ani neuvolní Windows 8.1 Update 2 ani žádnou jinou větší aktualizaci. Všechny zásadní novinky jako návrat nabídky Start, možnost spouštění Metro aplikací v prostředí desktopu a další si totiž nechává až na uvedení systému Windows 9.

Windows 9 už v září, vydání na jaře 2015

Nástupce Windows 8.1 přijde už v září, maximálně v říjnu, kdy bude uvedena veřejná testovací verze, kterou si bude moct zcela zdarma stáhnout úplně každý a používat ji až do zahájení prodeje systému, který je plánován na jaro 2015. O některých novinkách jsme si na tomto webu již psali, na nejnovější informace upozorňujeme pravidelně. Jistý už je návrat nabídky Start, teď se však objevují další zajímavosti.

Virtuální plochy a odstranění postranního panelu Charm

Spekuluje se, že by Windows 9 mohl přijít s možností přepínání pracovních ploch, jak ji známe například z Linuxu. Tuto informaci však zatím nikdo nepotvrdil. Naopak z nejnovější testovací verze systému zmizel postranní panel Charm, ve kterém se ve Windows 8.1 zobrazují například dostupné Wi-Fi sítě apod. Kde se budou ukazovat ve Windows 9, na to si musíme počkat.

Metro 2.0 a Cortana

Přestože Windows 9 bude primárně zaměřen na uživatele ovládající systém myší, Microsoft pracuje i na vylepšení prostředí Metro a označuje ho jako Metro 2.0. Dlaždice by například mohly mít tlačítka, pomocí kterých by se aplikace ovládaly, tedy bez nutnosti jejich spuštění.

Také je pravděpodobné, že Microsoft hlouběji do systému zapracuje i osobní asistentku Cortanu, která již holduje systému Windows Phone 8.1.

Jak se vám Windows 9 podle dosavadních informací líbí? Microsoft očekává stejně velký úspěch jako před lety s Windows 7. Co myslíte, má na to nová verze systému?

Zdroj: Živě.cz

1 komentář

  1. Zalezi na rychlosti to mi vadi na osmičkách že explorer je hrozěn pomalý a že některé hry nelze spustit jako například má vlastní hra v GM nelze spustit porotože má nahlas zvuk auťáku. Když jsem ho pak ztišil osmička mi ho vzala. také by mohli vrátit podporu virtual pc 2007 rád bych si zahrál na win98 například NFS 2 SE nebo Fifu 98.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*