WordPad – jednoduchý textový procesor

winseven

Ve Windows 8.1 konečně najdete WordPad vylepšený natolik, že jde ve výsledku o jednoduchou a příjemnou aplikaci, kterou je radost používat. Abychom ovšem byli přesní, nejedná se o novinku systému Windows 8, ale jeho předchůdce. Vylepšený WordPad se totiž objevil už v systému Windows 7.

V tomto článku si ukážeme, jak textové dokumenty vytvořené v aplikaci WordPad ukládat do formátů jako .docx, .odt a dalších.

WordPad je jednoduchý textový procesor, které lze chápat jako lepší Poznámkový blok a horší Microsoft Word. Jedná se o aplikaci, která je součástí systému Windows a nabízí zajímavé funkce. S textem můžete pracovat tak, jak jste zvyklí, tedy vytvářet odstavce, zvýrazňovat ho a podobně. Velice snadno a rychle si tak uděláte třeba poznámky, přičemž k dispozici máte víc než jen obyčejný Poznámkový blok. Zároveň ale nepotřebujete složité funkce, které nabízí Microsoft Word. A právě v tom je síla WordPadu.

V dřívějších verzích systému Windows nebyl WordPad propracovaný, a tak bylo diskutabilní, zda je k něčemu dobrý. Dnešní verze je ovšem bez debat užitečná, a to v případě potřeby rychlé práce s textem. Současný WordPad navíc umí vytvořený textový dokument uložit do více formátů než jen obyčejného .txt a .rtf. K dispozici vám je také .docx a .odt, přičemž zvolíte-li možnost Uložit jako, snadno zobrazíte seznam všech dostupných formátů.

Tolik tedy k další užitečné aplikaci, která je součástí nejnovějšího operačního systému Windows. A co vy, používáte WordPad, nebo dáváte přednost Poznámkovému bloku? Věděli jste, co všechno WordPad ve Windows 8.1 umí?

3 komentáře

  1. Mám týden Win 8.1 a nevím jak ve WordPadu uložit text do PDF, jako dříve u MS Word? Díky…

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*