Windows 8.1 dokončen, vydání v říjnu

windows8.1Windows 8 bude brzy minulostí. Microsoft totiž oznámil, že jeho aktualizace je definitivně hotová a už je známo i datum vydání. Windows 8.1 bude pro všechny majitele Windows 8 ke stažení zdarma, půjde vlastně o větší aktualizaci, která se stáhne a nainstaluje. Dočkáme se především změn a vylepšení v prostředí Metro, několik novinek na nás však čeká i v klasickém desktopovém prostředí.

Zatímco ještě před několika týdny jsme spekulovali, zda si Windows 8.1 nainstalujeme už v říjnu tohoto roku, nyní je vše jasné. Ano, Windows 8.1 vyjde v říjnu. My coby běžní uživatelé z České republiky budeme na nejnovější operační systém od Microsoft moct povýšit 17. října. O den později, tedy 18. října pak bude zahájen prodej Windows 8.1 v obchodech, kde si jej budeme moct pořídit na DVD.

Současně také můžeme oznámit, že Windows 8.1 dosáhl fáze RTM. Vývoj byl tedy dokončen a nyní dochází k testování systému na koncových zařízeních. Verze systému je tedy nyní prakticky taková, jakou si v říjnu nainstalujeme na naše počítače. Ještě dodejme, že Windows 8.1 budeme získávat prostřednictvím Windows Store.

Původně to vypadalo, že systém Windows 8.1 bude k dispozici pro všechny ve stejný den. Pro předplatitele TechNet a MSDN se však nakonec objevil dříve a už nyní je k dispozici, a to samozřejmě plně lokalizovaný do češtiny. Na internetu se okamžitě objevilo několik návodů, jak mají postupovat majitelé Windows 8 Enterprise, neboť Windows 8.1 Enterprise na MSDN a TechNet není. Řešením je downgrade na Windows 8 Pro.

Inu, Microsoft přichází s bezplatnou aktualizací nejnovějšího systému. Reaguje tak na konkurenci, a tak se už brzy dočkáme nových funkcí a vymožeností. Uběhl jeden celý rok a systém Windows je zase o kus dál. Ještě připomeňme, že s Windows 8.1 se vrátí tlačítko Start přepínající do prostředí Metro, a budeme si moct také nastavit startování systému přímo na pracovní plochu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*