Windows a zástupci bez šipek

winseven

Nedávno jsem si vzpomněl, jak mi kamarád vyprávěl o tom, že ho otravují šipky u všech zástupců systému Windows a že si je odstranil. V tu chvíli mě napadlo, že by to byl dobrý tip pro čtenáře tohoto blogu a začal jsem pátrat po tom, jak něco takového provést. Velmi jednoduché řešení jsem nalezl prakticky okamžitě. Existuje na to speciální aplikace, která je velice jednoduchá a poslouží skvěle.

Šipky u ikon, které jsou zástupci, tedy odkazují na daný soubor, jsou především z důvodu přehlednosti. Na první pohled lze totiž poznat, co je a co není zástupce a tak s ním zacházet. Zástupce na pracovní ploše je možné kdykoliv odstranit, pokud se však o zástupce nejedná, je třeba si takovou akci rozmyslet. Šipky ale mohou být na obtíž, a to především tak, že kazí jinak povedenou ikonu. Pokud chcete tip, jak nemít pracovní plochu plnou šipek, čtěte dál.

Jak jsem již řekl, existuje jednoduchá aplikace, která vám šipky u zástupců odstraní. Jmenuje se Vista Shortcut Overlay Remover, avšak názvem se nenechte zmást. Aplikace je bez problému kompatibilní také s nejnovějším operačním systémem Windows 7. Stáhnout ji můžete například na serveru Softpedia.com. Poté, co aplikaci nainstalujete, nic vám nebrání, abyste ji spustili.

Jak jistě sami zjistíte, Vista Shortcut Overlay Remover je skutečně jednoduchá aplikace. Na výběr máte některou z jiných podob šipek, případně zvolte No Arrow a šipky u zástupců zmizí. Každá změna je aplikována teprve až po opětovném přihlášení k vašemu uživatelskému účtu. Proto po změně pokračujte odhlášením, ke kterému vás aplikace vyzve.

Menší nevýhoda aplikace Vista Shortcut Overlay Remover je ta, že je k dispozici pouze v 32bitové verzi. Jestliže máte 64bitový systém Windows, poohlédněte se po alternativě, kterou může být například Ultimate Windows Tweaker. Tato utilita slouží k optimalizaci různých vlastností systému Windows a mezi nimi lze narazit právě na odstranění šipek ze zástupců systému Windows.

1 komentář

  1. Pokud si někdo “vylepší vzhled” zástupců na Ploše tím, že “odstraní šipky”, ztratí kontrolu nad Hlavním panelem (pro “lamy”: to je ten vodorovný pruh na spodku obrazovky) – nemůže pak tam přidávat ŽÁDNOU “oblíbenou aplikaci”. Nojo, něco za něco – to platí všude…

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*