Integrace SP1 do instalace Microsoft Office 2010

winseven

minulém článku jsme si ukázali, jakým způsobem integrovat první opravný balíček Service Pack 1 systému Windows 7 do jeho instalace. Vysvětlili jsme si také, jakou taková integrace má výhodu. V případě, že se rozhodnete váš systém přeinstalovat nebo nainstalovat na nový počítač, nebudete již muset Service Pack 1 stahovat a instalovat jako aktualizaci, neboť systém jej bude rovnou obsahovat. A to stejné platí také pro první opravný balíček Service Pack 1 nejnovějšího kancelářského balíčku od Microsoft – Office 2010. V dnešním článku si proto ukážeme, jak integrovat Service Pack 1 do instalace Office 2010.

Zatímco s instalací Windows 7 Service Pack 1 nám pomohla k tomu určená aplikace, která integraci provedla za nás, dnes si vystačíme opravdu sami. Budete k tomu opět pochopitelně potřebovat instalaci Microsoft Office 2010 a také samotný Service Pack 1, který je na webu Microsoft ke stažení zdarma. Pokud máte instalační CD kancelářského balíčku Office 2010, zkopírujte je někam na pevný disk. S adresářem a jeho obsahem budeme později pracovat. Pokud máte instalaci Office 2010 pouze jako jediný exe soubor, budete jej do adresáře muset rozbalit. Na tom není oproti kopírování nic složitějšího. Do hledání v nabídce Start napište Příkazový řádek a poté zadejte příkaz nazev_instalace.exe /extract, přičemž nazev_instalace je název souboru. Samozřejmě se nejprve musíte přepnout do adresáře, kde se soubor nachází. Jako cílovou složku zvolte opět nějaký předpřipravený adresář. Nyní máte instalaci Microsoft Office 2010 na pevném disku.

Stáhněte si Service Pack 1 pro Office 2010. Nejlépe tak učiníte z webu Microsoft, kde najdete 32bitovou i 64bitovou verzi. Stažený Service Pack 1 poté rovněž spusťte přes Příkazový řádek jako nazev_SP1.exe /extract, kde nazev_SP1 je skutečný název souboru. Odsouhlaste licenční podmínky a jako cílový adresář zvolte vámi vytvořený podadresář v adresáři, kde máte instalaci Office 2010 – adresář pojmenujte Updates. Vše potvrďte a počkejte, až se proces dokončí.

A to je vše. Nyní máte na pevném disku instalaci Office 2010 a v ní adresář obsahující Service Pack 1. Při spuštění instalace pomocí setup.exe pak bude instalován Microsoft Office 2010 Service Pack 1. Adresář nyní tedy můžete bez problému vypálit na CD.

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*