K čemu ve Windows 7 slouží Domácí skupina?

winseven

Domácí skupina je nová funkce systému Windows 7. Jak již sám název napovídá, tato funkce umožňuje vytvořit domácí skupiny, do které připojíte všechna svá zařízení (stolní počítače, notebooky a podobně) a ty pak mezi sebou mohou pohodlně sdílet hudby, videa, obrázky, ale i tiskárny.

Jestliže Domácí skupina již existuje, vaše nové zařízení do ní pomocí vašeho hesla jednoduše připojíte a určíte, co má s ostatními počítači v Domácí skupině sdílet. Pokud Domácí skupina neexistuje, lze ji snadno vytvořit. A jaké to má výhody? Jestliže máte například v obývacím pokoji stolní počítač a na svém notebooku chcete ukázat návštěvě fotky z dovolené, které se nacházejí na stolním PC, s Domácí skupinou to není žádný problém. Fotky můžete díky sdílení na notebooku procházet stejně tak, jako by se nacházely na vašem pevném disku. V průzkumníku Windows pouze rozbalíte položku Domácí skupina a spatříte soubory z ostatních počítačů.

Domácí skupina pak přináší další výhody, které jsem již naznačil. Váš počítač může být připojen do Domácí skupiny, ale s ostatními zařízeními nemusí sdílet vůbec nic. Rovněž lze nastavit, která data budou sdílena s kterými počítači.

A ptáte se, jak na Domácí skupinu? Není to nic těžkého. Nejprve otevřete nabídku Start a poté napište a vyhledejte Domácí skupina. Položku Domácí skupina poté otevřete a klikněte na Vytvořit domácí skupinu. Jakmile je skupina vytvořena, stačí se k ní připojit a nastavit, které knihovny chcete s ostatními sdílet.

S vytvořením a nastavením Domácí skupiny ve Windows 7 vás může také seznámit rychlý průvodce, kterého naleznete přímo na stránkách Microsoft.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*