Jak na Vzdálenou plochu

winseven

V minulém článku jsme si psali o technologie Vzdálená pomoc, která umožňuje vzdálené připojení k počítači. Dnes se podíváme na druhou, avšak poněkud odlišnou možnost, jak se přes internet připojit k počítači. Tou možností je Vzdálená plocha. Vzdálená plocha se od Vzdálené pomoci liší především v tom, že k počítači se lze vzdáleně připojit i tehdy, když k němu není přihlášen žádný uživatel.

Funkce Vzdálená plocha je ve výchozím nastavení systému Windows zakázána. Lze ale samozřejmě povolit, čímž se stejně jako u Vzdálené pomoci přidá výjimka do brány firewall. Vzdálená plocha taktéž využívá protokol TCP a lze ji aktivovat i s vyšším zabezpečením díky silnějšímu šifrování. To je ovšem možné pouze na počítačích s Windows XP SP2, Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7 a Windows Server 2008.

Pomocí technologie Vzdálená plocha se můžete připojit i k jiným počítačům než se systémem Windows (Linux, Mac), musíte ovšem zaškrtnout políčko Povolit připojení počítačů s jakoukoli verzí Vzdálené plochy. Vzdálenou plochu mohou automaticky využít administrátorské účty. Aby ji však mohl použít také běžný uživatel, je nejlepší jej zařadit do skupiny Remote Desktop Users. V neposlední řadě pak musíte mít na paměti, že k počítači může být, ať už vzdáleně či lokálně, přihlášen v jednu chvíli vždy pouze jeden uživatel.

Vzdálená plocha se ve Windows 7 dočkala značných vylepšení. Podporuje například Windows Aero, více monitorů, aplikace využívající Direct 2D i Direct3D a další. Jestliže budete mít se Vzdálenou plochou problémy, zkontrolujte, zda ji máte povolenou, zda jste administrátor či člen skupiny Remote Desktop Users a zda máte výjimku ve Windows Firewall.

A jak tedy na to? Klikněte pravým tlačítkem myši na Počítač, zvolte Vlastnosti a poté Nastavení vzdáleného připojení. Zde pak máte možnost Vzdálenou plochu povolit. Kliknete-li na tlačítko Vybrat uživatele, můžete zvolit ty, kteří mohou Vzdálenou plochu využít. Poté v nabídce Start napište Připojení ke vzdálené ploše a nástroj spusťte. Na úplný závěr je ještě důležité dodat, že Vzdálenou plochu lze využít ve všech edicích systému Windows 7, avšak připojit se pomocí Vzdálené plochy lze pouze k počítačům s Windows 7 Professional, Etnterprise a Ultimate!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*