Integrace SP1 do instalace Windows 7

winseven

Service Pack 1 pro Windows 7 vyšel před necelým půl rokem, a jak už je zvykem, zahrnuje všechny bezpečnostní záplaty a aktualizace systému od jeho vydání. Tento opravný balíček je samozřejmě pro uživatele legální kopie systému Windows 7 k dispozici ke stažení. Píši záměrně legální kopie, neboť stažení Serivce Pack 1 vyžaduje kontrolu pravosti systému. Service Pack 1 poté lze také integrovat do instalace systému Windows 7.

Proč integraci provést? Pokud vlastníte instalační disk Windows 7 a stáhnete si a nainstalujete Service Pack 1, problém nastane, až jednoho krásného dne budete systém reinstalovat – provedete čistou instalaci Windows 7 a poté instalaci Service Pack 1. Pokud si vytvoříte instalační disk s integrovaným opravným balíčkem, pak si rovnou nainstalujete Windows 7 Service Pack 1 – tedy nejnovější operační systém se všemi aktualizacemi až po vydání Service Pack 1.

Jak na to? Není to tak těžké, prakticky vše za nás udělá aplikace RT Se7en Lite, kterou si stáhněte ze stránky Downloads. Stáhněte si také Service Pack 1 pro vaši verzi systému Windows 7 – 32bit nebo 64bit. Nyní vezměte své instalační medium Windows 7 a jeho obsah taktéž zkopírujte na pevný disk počítače. Tím jste připraveni začít s integrací.

Spusťte aplikaci RT Se7en Lite. Na záložce Home klikněte na Browse a zvolte Select OS path (pokud byste měli k dispozici obraz disku, zvolíte Select OS file). Poté zadejte cestu, kde máte zkopírovaný obsah instalačního media. V dialogu, který se vám následně zobrazí, vyberte edici Windows 7, zaškrtněte pole Slipstream Service Pack a klikněte na OK. Dále klikněte na tlačítko Browse a dle očekávání vyberte cestu k instalaci Service Pack 1. Pokračujte stisknutím Start. Nyní počkejte, až program svoji činnost dokončí, což může trvat i déle než hodinu. Jakmile běh skončí, klikněte na Proceed.

Nyní už stačí pouze vytvořit instalační disk – DVD. Přejděte na záložku Task, zaškrtněte ISO Bootable. Na záložce ISO-Bootable vyberte Direct Burn (pokud byste chtěli vytvořit instalaci na váš USB disk, zvolíte USB Bootable a vyberete cestu k USB disku). Poté už stačí kliknout na tlačítko Direct Burn, případně USB.

Zda integrace proběhla správně, je nejlepší si vyzkoušet samotnou instalací systému Windows 7, a to třeba jako virtuální operační systém.

2 komentáře

  1. Už několikrát jsem si zkoušel přes váš program spojit Windows 7 Ultimate a SP1 a nikdy se mi to nepovedlo.Tak vás prosím jestli by jste mi někdo nevypálil DVD s Windows 7 Ultimate a s SP1 .jedná se o 32,bitovou verzi.Adresu bych potom napsal,tomu,kdo by mi mohl pomoci.Pepík

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*