Budík a hodiny ve Windows 10 Mobile

winseven

Ve Windows 10 Mobile naleznete univerzální aplikace, které jsou k dispozici i ve Windows 10. Co vás možná potěší jako mě, je nová aplikace nazvaná Budík a hodiny. Tu na svém notebooku zřejmě nevyužijete, ale na mobilu ji budete používat každý den.

Budík, hodiny a stopky v jednom

Aplikace vám poslouží nejen jako budík, ale i jako časovač a stopky. Najdete v ní také přehled světového času, což můžete znát i z iPadu. Jednotlivé budíky lze vypínat a zapínat, pojmenovat si je a přehledně uvidíte, které jsou na všední dny a které na víkendy.

Budík ale zmiňuji ještě v souvislosti s novým Nastavením. Právě vyzvánění budíku byste v něm totiž hledali marně. Zvuk budíku si musíte vybrat během vytváření budíku, a to z melodií, které máte v mobilu uložené.

Osobně mi udělal radost Světový čas. V něm si můžete nastavit určitá místa a ihned uvidíte, kolik je jinde na Zemi právě hodin.

S Windows 10 Mobile ale už nemusíte řešit ani tak zásadní věc jako časovač či stopky. Odpočet nastavíte stejně snadno, jako změříte trvání čehokoliv.

Nový Kalendář, nové Mapy a další

Windows 10 Mobile je ovšem plný vylepšených aplikací. Nový je například Kalendář, ve kterém naleznete události, přehled narozenin a další. Jiné jsou také mapy, které nyní naleznete pod jedinou aplikací nazvanou Mapy. Ta v sobě skrývá také navigaci původně oddělenou v aplikaci Drive.

Novinek je ale v novém mobilním systému od Microsoft ještě daleko více, a tak doporučuji si systém nainstalovat a postupně se s ním seznámit. Já zmiňuji pouze zlomek. Už příště se ale podíváme na nový prohlížeč Microsoft Edge.

4 komentáře

  1. Nedaří se mi nastavit budík tak, aby zvonění bylo hlasité (mám 10) a nebylo postupně se zesilující. Poraďte prosím, co s tím. Jak provést nastavení? To výše popsané jsem opakovaně vyzkoušel a nefunguje podle mých představ…

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*