Jak na panel Snadné spuštění ve Windows 7

V minulém článku jsme si řekli, jak na hlavní panel systému Windows 7. Ukázali jsme si, jak nový hlavní panel vrátit do podoby Windows XP nebo jak nastavit aplikace v oznamovací oblasti. To ale není vše. Ze starších Windows si určitě pamatujete panel Snadné spuštění. I ten lze do Windows 7 vrátit. Není to sice jednoduché jako správa hlavního panelu, ale s tímto návod to zvládne skutečně každý.

Abychom mohli vytvořit nový panel, je nejprve třeba povolit zobrazování skrytých a systémových souborů. Otevřete proto průzkumník Windows, stiskněte klávesu Alt a poté vyberte Nástroje a Možnosti složky. Dále přejděte na záložku Zobrazení a v okně Upřesnit nastavení zaškrtněte Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky. Vše potvrďte a okno zavřete.

Nyní můžete kliknout pravým tlačítkem myši na hlavní panel a z menu zvolit Panel Nástrojů a dále Nový panel nástrojů. V průzkumníku, který se nyní zobrazí, pak přejděte na adresu C:\Users\\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quicklaunch a zvolte Vybrat složku. Na hlavním panelu se vám nyní zobrazí panel Quick Launch.

Nyní klikněte znovu pravým tlačítkem na hlavní panel a odškrtněte položku Uzamknout hlavní panel. Poté klikněte pravým tlačítkem na váš nový panel a odškrtněte položky Zobrazit text a Zobrazit název. A to je vše. Váš panel Snadné spuštění nyní libovolně zvětšete či přesuňte a ikonky v něm upravte dle vlastních představ. Jestliže tento panel budete chtít v budoucnu zavřít, klikněte znovu pravým tlačítkem myši na hlavní panel a v nabídce Panel nástrojů jej odškrtněte.

3 komentáře

  1. k čemu je ve W7 panel Snadného spuštění, když si všechny oblíbené programy připnu na lištu?

  2. Still: klidně si připínej programy, mně se líbí takové uspořádání, jaké umožňuje panel snadného spuštění:)
    Ale mám problém – dle návodu ten panel dostanu do win, ale bohužel, při novém spuštění tento panel není a musím ho znovu vyvolat, i když je v Panelu nástrojů zaškrtnutý! Existuje ve win7 způsob, jak ho prostě donutit zůstat ve viditelném stavu, aniž bych ho musel opakovaně vyvolávat (o odškrtávání textu a názvu nemluvě)? Zkoušel jsem restart, vypnout-zapnou atp. – žádná změna. Navíc, když ho znovu vyvolám, sice si pamatuje do něj vložené programy, ale jsou jinak seřazené – což bych i oželel, stačí ten základ – nemizet:) Díky!

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*