Jak ve Windows 10 Mobile nastavit PIN kód pro odemčení telefonu

Dnes vám ukážu, jak s Windows 10 Mobile ochránit vaše data. Mobilní telefon už totiž dávno není jen hloupé zařízení. Máte v něm vaše maily, FB profil, kontakty, fotografie, propojení s účtem Microsoft a další. V cizích rukou by tak mohl způsobit nemalé škody.

PIN kód pro odemčení telefonu

Windows 10 Mobile obdobně jako předchozí verze systému umožňuje nastavit si PIN kód, který je vyžadován pro odemčení telefonu. Ne nutně vždy, ale třeba jen pokud mobil nepoužíváte už více než tři minuty. Díky tomu nemusíte PIN zadávat pokaždé, takže vás neobtěžuje, ale v době případného odcizení je mobil zamčený a nikdo se tak k vašim datům nedostane.

Jak tedy PIN kód ve Windows 10 Mobile nastavit?

  • Jednoduše přejděte do Nastavení a poté zvolte Přizpůsobení a Zamykací obrazovka.
  • Úplně dole klepněte na odkaz Možnosti přihlášení.
  • Zvolte si čas, po kterém bude telefon požadovat zadání PIN kódu.
  • PIN si nastavte. Tím je vše hotovo.

Toto nastavení patřilo k prvním, které jsem po čisté instalaci Windows 10 Mobile hledal. Zrovna jako další nastavení, o kterých už jsem psal. Nyní si můžete vše vyzkoušet. Po uplynutí daného času budete muset zadat zvolený PIN.

Bezpečnost a ochrana soukromí na prvním místě

Ochranu vašich dat určitě nedoporučuji podceňovat a PIN kód si vždy nastavit. Současně je dobré vědět, že Microsoft po přihlášení k vašemu účtu přes webový prohlížeč umožňuje lokalizovat váš telefon a také ho na dálku vymazat. To jsem naštěstí zatím zkoušet nemusel.

2 komentáře

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*